Врати се назад

VILLA STEFANIA - NIKITI

Грција / НИКИТИ

8

Вила Стефаниа е луксузен комплекс сместен во Никити, на 50м од плажа и исто толку од шеталиштето.

Располага со 4 креветни апартмани и студиа сите луксузно опремени со модерен дизајн. 

Сите студиа и апартмани имаат трпезариска маса со столици внатре како и маса со столици на терасите. 

Комплексот е опкружен со прекрасна пријатна градина. Сместен е во тивкиот дел на Никити, но само неколку минути пешки од центарот и има сопсвен паркинг.

1/4  студио - во една соба, кујна, софа и брачен лежај

1/4 апп - во една соба кујна + софа, во спалната брачен лежај

 

 

        Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, брјни капацитеи се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди