Врати се назад

VILA MITAKAS - NEI PORI

Грција / НЕИ ПОРИ

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 СТУДИО
1/4 СТУДИО
1/3 + 1/3 АПАРТМАН
26.05 - 02.06.2019
7*
60 ПРОМО
60 ПРОМО
70 ПРОМО
02.06 - 09.06.2019
7*
70 ПРОМО
70 ПРОМО
80 ПРОМО
09.06 - 16.06.2019
7*
119
129
149
16.06 - 23.06.2019
7*
139
149
159
23.06 - 30.06.2019
7*
159
169
189
30.06 - 07.07.2019
7
299
319
370
07.07 - 14.07.2019
7
319
339
420
14.07 - 21.07.2019
7
340
369
460
21.07 - 28.07.2019
7
340
369
460
28.07 - 04.08.2019
7
340
369
460
04.08 - 11.08.2019
7
340
369
460
11.08 - 18.08.2019
7
340
369
460
18.08 - 25.08.2019
7
329
349
420
25.08 - 01.09.2019
7
319
339
400
01.09 - 08.09.2019
7*
139
149
159
08.09 - 15.09.2019
7*
129
139
149
15.09 - 22.09.2019
7*
69
69
79
22.09 - 29.09.2019
7*
59
59
59

Неи Пори е место кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен  потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, Картинг патека, спортски центар и спортови на вода. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила Митакас се наоѓо во новиот дел во Неи Пори .Располага со 8 студија (1/3,1/4,апартман 6 13+1/3, дуплекс 6 1/3+1/3).Вилата се наоѓа 80 м одалечена од плажа .Сите се со вклучена климауред и wi-fi.

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица  (Трето , четврто ,петои шесто  лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

* Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
• Во студијата  e дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет т.е. број на кревети. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител
• Сите попусти за деца и трети лица важат при сместување во соба со 2 возрасни лица
• при резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување уплатената аконтација не се враќа
• поради генерално чистење на студиата  после секоја смена, студијата се напуштаат во 09:00 часот, а се добиваат после 14:00 часот по локално време
• хигиената во собата си ја одржувате сами за време на престојот
• Користењето на климата е вклучено во цената

 По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

- Доплата за туристичка такса 0,5 € - 1 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Агенцијата не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската

- Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

 Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во агенцијата. 

 

Кај пакет аранжманите за 7 ноќевања важат следните услови:
• Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно
• За деца 02-12 години – сместување бесплатно, доплата за превоз од 25 €
• Сместување на 3-то и 4-то возрасно лице над 12 години во студио – сместување БЕСПЛАТНО – доплата за превоз 35€

ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ:
• Задолжително патничко и здравствено осигурување - инфо во агенцијата
• За користење сопствен превоз кај пакет аранжманите се одбива по 10€ од лицата што плаќаат 100%
• За користење на две смени (7+7 ноќевања) одобруваме попуст од 10% на втората смена
• Превоз: возрасни 35 € (повратен билет) / 25 € (1 правец), деца од 2-12 години 25 € (повратен билет) / 20 € (1 правец)
• Цените се изразени во € - евра , по курс 1 € = 62 мкд
• За овој аранжман важат општите услови на патување пропишани од “СКТМ“ 

СТУДИО  БР 1

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет  на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило. -

СТУДИО  БР 2

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два  поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило  -
СТУДИО  БР 3

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и два  поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило  -

СТУДИО  БР 4

Студиото се наоѓа на први кат. Студиото располага со еден дупли кревет и еден   поединечни кревет.Има можност за + 1дополнителен кревет на расклопување.Во склоп на собата е кујната комплетно опремена со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило 

СТУДИО  БР 5

Студиото се наоѓа на вториот  кат. Студиото располага со два дупли кревети .Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување.  Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар.Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

 СТУДИО  БР 6

Студиото се наоѓа на вториот  кат. Студиото располага еден дупли кревет и еден   поединечни кревет..Има можност за + 1 дополнителен кревет на расклопување.  Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар е оделена од делот за спиење .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината.Студиото е опремено со клима уред,тв и купатило

  СТУДИО  БР 7

Апартманот  се наоѓа на вториот  кат.  Располага еден дупли кревет и еден поединечни кревет во спалната соба и еден дупол кревет и еден   поединечен во дневната  .  Комплетно  опремена кујна  со кујнски инвентар и голем фрижидер .Студиото излегува на тераса со поглед кон градината. Апартманот е опремено со еден клима уред во дневната соба ,тв и купатило .

 НЕИ ПОРИ е место, кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа,  зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, Картинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотиф за секој негов потенцијален гостин.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди