Врати се назад

VILA MELIA - NEI PORI

Грција / НЕИ ПОРИ

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
СТУДИО 1/2
СТУДИО 1/3
25.05 - 01.06.2019
7
49 €
69 €
01.06 - 08.06.2019
7
89 €
99 €
08.06 - 15.06.2019
7
109 €
129 €
15.06 - 22.06.2019
7
159 €
169€
22.06 - 29.06.2019
7
189 €
199€
29.06 - 06.07.2019
7
219 €
229 €
06.07 - 13.07.2019
7
239 €
249 €
13.07 - 20.07.2019
7
259 €
269 €
20.07 - 27.07.2019
7
279 €
289 €
27.07-03.08.2019
7
279 €
289 €
03.08 - 10.08.2019
7
279 €
289 €
10.08 - 17.08.2019
7
279 €
289 €
17.08 - 24.08.2019
7
279 €
299 €
24.08 - 31.08.2019
7
249 €
269 €
31.08 - 07.09.2019
7
199 €
219 €
07.09 - 14.09.2019
7
169 €
189 €
14.09 - 21.09.2019
7
119 €
139 €
21.09 - 28.09.2019
7
79 €
89 €
28.09 - 05.09.2019
7
49 €
59 €

 

Локација

Вила Melia се наоѓа скоро на почетокот на Неи Пори, едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани, кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека. 

GPS Координати: 39.978067, 22.645116

 

Плажа
150 метри од долга, широка, песочна плажа.


Опис на објектот
Вилата располага со трокреветни студија со тераси свртени напред кон улицата.

 

1/2 студио и 1/3 студио:
Сите студија се исти, имаат три единечни кревети, опремена кујна, WC, клима (доплата 5 евра на ден), и тераса.
Има можност за доп. легло за деца на барање. 

 

 

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот

 

Услови за "early booking": За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата.  

 

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.                           

Wi-fi: вклучени во цената.

Доплата за клима: 5 евра на ден на лице место.

Во цената не е вклучен превоз.

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово –  40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 
Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Пиериа:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин.

Попустите не може да се комбинираат.

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).НЕИ ПОРИ е место, кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа,  зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, Картинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотиф за секој негов потенцијален гостин.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди