Врати се назад

VILA ARONIS - NEI PORI

Грција / НЕИ ПОРИ

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
СТУДИО 1/2
СТУДИО 1/3
СТУДИО 1/4
25.05-01.06.2019
7
59€
69€
79€
01.06-08.06.2019
7
99 €
109€
119€
08.06-15.06.2019
7
119€
139€
149€
15.06-22.06.2019
7
169€
179€
189€
22.06-29.06.2019
7
199€
209€
219€
29.06-06.07.2019
7
229 €
239 €
249 €
06.07-13.07.2019
7
249 €
259 €
279 €
13.07-20.07.2019
7
269€
279€
309€
20.07-27.07.2019
7
289€
299€
339€
27.07 - 03.08.2019
7
289 €
299€
339€
03.08-10.08.2019
7
289€
299€
339€
10.08-17.08.2019
7
289€
299€
309€
17.08-24.08.2019
7
289€
299€
329€
24.08-31.08.2019
7
279€
289€
299€
31.08-07.09.2019
7
209€
219€
239€
07.09-14.09.2019
7
179€
189€
209€
14.09-21.09.2019
7
129 €
139€
159€
21.09-28.09.2019
7
89 €
99€
109€
28.09-05.10.2019
7
59 €
69 €
79€

Вила Аронис се наоѓа скоро на крајот на Неи Пори, едно од најурбанизираните места во Пиериа, идеално за фамилијарен одмор. Основни карактеристики на Неи Пори се долга и широка песочна плажа, паркови и зеленило, широки улици, ресторани, кафетерии покрај плажа, луна парк и картинг патека. 

GPS Координати: 39.975000, 22.657698

Плажа
70 метри од долга, широка, песочна плажа.
Опис на објектот
Аронис располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија. Некој од собите гледаат странично према море, некој на улица, или на внатрешниот дел на куќата.

1/2 студио: единечни кревети 2.
1/3 студио: единечни кревети 3 (или 1 брачен и 1 единечен).
1/4 студио: единечни кревети 4. 

  

  • 20%  ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2018
  • 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019
    10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Wi-fi: вклучени во цената.

Доплата за клима: 5 евра на ден на лице место.

 

Во цената не е вклучен превоз.

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово –  40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Пиериа:

04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп - на перон) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10€ од редовната цена

          

- Деца до 1,99 години: бесплатно

- Возрасни лица над 63 години – Попуст 10€

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

 

 

 НЕИ ПОРИ е место, кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа,  зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, Картинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотиф за секој негов потенцијален гостин.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди