Врати се назад

VILA DANOS LEPTOKARIJA

Грција / ЛЕПТОКАРИЈА

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊЕ
СТУДИО 1/2
СТУДИО 1/3
25.05 - 01.06.2019
7
49€
69 €
01.06-08.06.2019
7
89 €
99 €
08.06 - 15.06.2019
7
109 €
129 €
15.06 - 22.06.2019
7
159 €
169€
22.06 - 29.06.2019
7
189€
199€
29.06 - 06.07.2019
7
219€
229€
06.07 - 13.07.2019
7
239€
249€
13.07 - 20.07.2019
7
259€
269 €
20.07 - 27.07.2019
7
279 €
289 €
27.07 - 03.08.2019
7
279€
289€
03.08 - 10.08.2019
7
279€
289€
10.08 - 17.08.2019
7
279€
289€
17.08 - 24.08.2019
7
279€
289€
24.08 - 31.08.2019
7
269€
279€
31.08 - 07.09.2019
7
199 €
219€
07.09 - 14.09.2019
7
169 €
189€
14.09 - 21.09.2019
7
119 €
139 €
21.09 - 28.09.2019
7
79 €
89€
28.09 - 05.10.2019
7
49 €
59 €

Вилата е сместена на главнaта улица во Лептокарија, град на Олимписката ривиера на само 200 км од македонската граница. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добро познатото гостопримство на неговите жители. Препорачано за фамилијарен одмор.

Плажа
50 метри од градската песочна плажа.

Опис на објектот
Секое студио е опремено со модерно опремена кујна, ВЦ, ТВ и клима (доплата 5€ на ден) и тераса


1/2 студио и 1/3 студио:
Сите студија се исти, имаат три единечни кревети (или еден брачен кревет и еден единечен

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

 

Wi-fi: вклучен во цената.

Доплата за клима: 5 евра на ден на лице место.

 

Во цената не е вклучен превоз.

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Скопје за Пиериа (секоја Сабота):

03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 40€ по лице
04:00 h Скопје (Дрводекор) – 35€ по лице
04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 35€ по лице
05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35€ по лице
05:00 h Струмица (бензинска пумпа Макпетрол нов кружен тек) – Трансфер до Удово –  40€ по лице

05:40 h Удово (бензинска пумпа, Удово) – 35€ по лице
06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 35€ по лице

 

 

 

Време на поаѓање и цена за превоз од Битола за Пиериа:

04:00 h Битола (Пред спортска Сала) – 30€ по лице

03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола – 30€

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 35€ по лице

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 30€ по лице

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена

- Деца до 1,99 години бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,

Попустите не може да се комбинираат,

Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,

Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).Лептокарија е живописно летовалиште, сместено во подножјето на Олимп, на самиот брег на Егејско море. Позната е по долгата песочна плажа и кристално чистата вода (најбистра во подрачјето на Пиреа). Климата е умерена со пријатен ветар  во вечерните часови. Одалечена само 80 км од Солун. . Лептокарија денеска е прекрасен град кој изобилува со прекрасни објекти за сместување, изградени според високите стандарди на туризмот. Видно изменетата инфраструктура само го надополнува севкупниот впечаток за нејзината туристичка понуда. Освен со убавата плажа овој град плени и со големата пешачка зона, големо шеталиште, голем убав парк со прекрасно зеленило, многу хотели, ресторани, кафичи и продавници како и со добропознатото гостопримство на неговите жители.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди