Врати се назад

VILA HAUSE LITEA - NEA POTIDEA

Грција / НЕА ПОТИДЕА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 СТУДИО
1/4 АПАРТМАН
19.05 - 26.05.2019
7*
90
100
26.05 - 02.06.2019
7*
110
120
02.06 - 09.06.2019
7*
120
130
09.06 - 16.06.2019
7*
130
140
16.06 - 23.06.2019
7*
140
150
23.06 - 30.06.2019
7
280
320
30.06 - 07.07.2019
7
320
360
07.07 - 14.07.2019
7
320
380
14.07 - 21.07.2019
7
340
440
21.07 - 28.07.2019
7
360
440
28.07 - 04.08.2019
7
360
440
04.08 - 11.08.2019
7
360
440
11.08 - 18.08.2019
7
340
420
18.08 - 25.08.2019
7
320
380
25.08 - 01.09.2019
7*
170
190
01.09 - 08.09.2019
7*
120
140
08.09 - 15.09.2019
7*
100
120
15.09 - 22.09.2019
7*
80
100
22.09 - 29.09.2019
7*
70
90

Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е оддалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред (вклучен во цената) и TВ.

Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без доплата.

 Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место.

 

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни
 • 25 € деца од 2 - 12 години
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

 

Туристичката такса е 0.5 еур на ден по студио/апартман и се плаќа на лице место.Неа Потидеа е првото населено туристичко место на првиот крак на само 68 м оддалечено од Солун, а од македонската граница 151 км. Малечко селце, познато по туризам и риболов. Има долга, широка, прекрасна песочна плажа. Посебно убаво за оние кои сакаат мир и тишина, семејства со деца. Самото место изобилува со различни таверни и кафеани во кои се подготвува и може да се вкуси традиционална грчка кујна.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди