Врати се назад

VILA HAUSE LITEA - NEA POTIDEA

Грција / НЕА ПОТИДЕА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 СТУДИО
1/4 АПАРТМАН
23.05 - 30.05.2020
7* PROMO
89
99
30.05 - 06.06.2020
7
130
140
06.06 - 13.06.2020
7
150
170
13.06 - 20.06.2020
7
170
220
20.06 - 27.06.2020
7
200
260
27.06 - 04.07.2020
7
280
320
04.07 - 11.07.2020
7
290
360
11.07 - 18.07.2020
7
320
380
18.07 - 25.07.2020
7
340
440
25.07 - 01.08.2020
7
360
440
01.08 - 08.08.2020
7
360
440
08.08 - 15.08.2020
7
360
440
15.08 - 22.08.2020
7
340
420
22.08 - 29.08.2020
7
320
380
29.08 - 05.09.2020
7
300
350
05.09 - 12.09.2020
7
190
260
12.09 - 19.09.2020
7
140
190
19.09 - 26.09.2020
7
100
140

Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е оддалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред (вклучен во цената) и TВ.

Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без доплата.

 Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место.

 • Цените обележани со*се промо цени.
 • На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст.
 • Во цената Е вклучено:
 • 7 ноќевања во студио или апартман,(по избор ), 2 лежалки и чадор за секоја соба.
 • Во цената НЕ Е вклучено:
 • Патничко осигурување.
 • Туристичка такса 0,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот).
 • Превоз - ОРГАНИЗИРАМЕ АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ со доплата :
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).


Неа Потидеа е првото населено туристичко место на првиот крак на само 68 м оддалечено од Солун, а од македонската граница 151 км. Малечко селце, познато по туризам и риболов. Има долга, широка, прекрасна песочна плажа. Посебно убаво за оние кои сакаат мир и тишина, семејства со деца. Самото место изобилува со различни таверни и кафеани во кои се подготвува и може да се вкуси традиционална грчка кујна.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди