Врати се назад

KOVIOU HOLUDAY VILLAGE ,, PARADISE STUDIOS ''

Грција / НИКИТИ

8

ПЕРИОД
УСЛУГА
Цена по лице за Студио
26.05 - 02.06.2019
7ПП
179
02.06 - 09.06.2019
7ПП
209
09.06 - 16.06.2019
7ПП
229
16.06 - 23.06.2018
7ПП
269
23.06 - 30.06.2019
7ПП
279
30.06 - 07.07.2019
7ПП
309
07.07 - 14.07.2019
7ПП
329
14.07 - 21.07.2019
7ПП
359
21.07 - 28.07.2019
7ПП
359
28.07 - 04.08.2019
7ПП
359
04.08 - 11.08.2019
7ПП
359
11.08 - 18.08.2019
7ПП
359
18.08 - 25.08.2019
7ПП
329
25.08 - 01.09.2019
7ПП
299
01.09 - 08.09.2019
7ПП
259
08.09 - 15.09.2019
7ПП
219
15.09 - 22.09.2019
7ПП
199
22.09 - 29.09.2019
7ПП
169

         Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2 и 1/3 соби и студиа како и со 1/4 апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето и истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и WiFi интернет во сите простории на хотелот.

ПП - Полупансион : (во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса
 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на интернет во склоп на хотелот.
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира).
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €.
 • деца од 2 до 12 години: 25 €.
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште).
 • Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.
 • Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.


        Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, брјни капацитеи се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди