Врати се назад

ХОТЕЛ ОЛИМПИЈАДА - ВРАХОС

Грција / ВРАХОС

8


Хотел Олимпиада се наоѓа во Врахос, лоциран покрај море, им нуди на својте гости еден релаксиран одмор. Составен од мал број на соби, одличен за оние кој сакаат да побегнат од големи гужви. Има повеќе типови на соби на приземје или прв спрат. Тие кој се на приземје, гледаат во градина, тие што се на први спрат гледаат према море. Хотелот располага со лежалки, и истите се бесплатни доколку гостите нарачаат пијалок. Клима се наплаќа на лице место по 5еур на ден. Собите располагаат со мини фрижидер, клима, тв, балкон, сопствен тоалет

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.05.2021

ВРАХОС - ХОТЕЛ ОЛИМПИАДА

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН КОНТИНЕТАЛЕН ПОЈАДОК

Термини

BB

1/2 приземје пог. градина

1/3 преземје пог. градина

1/2 поглед море

1/2+1 пог.море

1/3 пог. Море

1/4 пог. Море

Промо цени на кој не следува попуст

25.05-01.06.2021

7BB

109

129

139

149

159

189

Промо цена

01.06-08.06.2021

7BB

149

169

179

189

209

229

Промо цена

08.06-15.06.2021

7BB

219

239

249

259

279

339

 

15.06-22.06.2021

7BB

259

299

309

319

339

399

 

22.06-29.06.2021

7BB

289

319

329

339

359

409

 

29.06-06.07.2021

7BB

339

389

399

409

429

499

 

06.07-13.07.2021

7BB

409

459

469

479

499

569

 

13.07-20.07.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

20.07-27.07.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

27.07-03.08.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

03.08-10.08.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

10.08-17.08.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

17.08-24.08.2021

7BB

499

549

559

569

589

659

 

24.08-31.08.2021

7BB

469

509

519

529

549

609

 

31.08-07.09.2021

7BB

429

449

469

479

499

549

 

07.09-14.09.2021

7BB

339

379

389

399

419

449

 

14.09-21.09.2021

7BB

229

259

269

279

299

369

 

21.09-28.09.2021

7BB

159

199

209

219

239

249

Промо цена

 

– Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Врахос:

 • Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 45еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице
 • Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Врахос:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)-40€ по лице
 • Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€
 • Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице
 • Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

- Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје
- Деца до 1,99 години бесплатно ( не користи седиште )
- Возрасно лице над 63год -10еур попуст

     ВРАХОС се наоѓа на преубава, околу два километри долгата песочна плажа. Рибните ресторани и таверни, сместени по убавото шеталиште покрај тиркизното море ке го направат вашиот одмор незаборавен. Оддалечен е од Парга околу 40 км. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума, маслинови дрва и прекрасна песочна плажа.

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди