Врати се назад

HOTEL DENTA 3* VALONA

AЛБАНИЈА / VALONA

8ХОТЕЛ ДЕНТА 3*
ноќевања
1/2 соба 2 лица BB
1/3 сова( 2+1) BB
1/3 соба (2+2) BB
1/3+1 соба(3+1) BB
28.05.
7 промо
269
319
369
459
04.06.
7 промо
279
329
389
469
11.06.
7
289
339
399
479
18.06.
7
299
359
409
499
25.06,
7
309
369
429
519
02.07.
7
329
389
459
549
09.07.
7
339
399
479
579
16.07.
7
349
419
489
589
23.07.
7
359
429
499
609
30.07.
7
399
479
549
669
06.08.
7
399
489
569
689
13.08.
7
399
489
569
689
20.08.
7
399
489
569
689
27.08.
7
389
469
549
659
03.09.
7
369
439
509
619
10.09.
7 промо
299
369
429
519
17.09.
7 промо
269
329
389
469

Сместен во Валона, во областа  Радима, на само 100 метри од сопствена одлично уредена плажа хотелот Дента располага со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, бар и градина. Одликувајќи се со семејни соби, и сите погодности за пријатен фамилијарен престој  хотелот им обезбедува на гостите и детско игралиште и мал бар во дворот за гостите . Собите во хотелот се опремени со ТВ  со сателитски канали. Сите единици во хотелот Дента вклучуваат климатизација и биро. Доручек се служи на шведска маса.

Цените се дадени по соба за 7 ноќи на база ноќевање со појадок во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на соба (број на кревети), освен 1 дете до 2 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена .
Клима уред и лежалки за плажа ВКЛУЧЕНИ во цена.  
Термините кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.

 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
ВАЖНО : Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ. Не е потребен корона тест.Цените се дадени по соба за 7 ноќи на база ноќевање со појадок во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Дозволено е сместување према капацитетот на соба (број на кревети), освен 1 дете до 2 години во кревет со родител.
Доплата за автобуски превоз 45 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци. Доплата за автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола и Прилеп
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 15 Евра од редовната цена .
Клима уред и лежалки за плажа ВКЛУЧЕНИ во цена.  
Промо термините се промотивни и не подлежат на попуст.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :

23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус
ВАЖНО : Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ. Не е потребен корона тест.Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во леки. Во секој маркет, ресторан, кафуле – за 1 евро добивате 120 леки. Отприлика 1:2 е соодносот со македонскиот денар.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084