Врати се назад

HOTEL KOVIOU HOLIDAY - NIKITI

Грција / НИКИТИ

8

ПЕРИОД
УСЛУГА
1/3+1 СОБА
26.05 - 02.06.2019
7ПП
205
02.06 - 09.06.2019
7ПП
239
09.06 - 16.06.2019
7ПП
279
16.06 - 23.06.2019
7ПП
309
23.06 - 30.06.2019
7ПП
329
30.06 - 07.07.2019
7ПП
359
07.07 - 14.07.2019
7ПП
399
14.07 - 21.07.2019
7ПП
459
21.07 - 28.07.2019
7ПП
459
28.07 - 04.08.2019
7ПП
459
04.08 - 11.08.2019
7ПП
459
11.08 - 18.08.2019
7ПП
459
18.08 - 25.08.2019
7ПП
419
25.08 - 01.09.2019
7ПП
369
01.09 - 08.09.2019
7ПП
319
08.09 - 15.09.2019
7ПП
259
15.09 - 22.09.2019
7ПП
209
22.09 - 29.09.2019
7ПП
179

      Хотелот Koviou Holiday се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки.

Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција и базен се бесплатни.

 • ПП - Полупансион :
 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска масa.
 • Напомена:
 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Трет и четврт возрасен над 12 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на интернет во склоп на хотелот.
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на собите е до 10 часот по локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира).
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
 • возрасни: 35 €.
 • деца од 2 до 12 години: 25 €.
 • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште).

Туристичка такса од 1,5€ на ден по сместувачка единица се плаќа на лице место по пристигнување (check in) во објектот.

Агенцијата оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.        Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, брјни капацитеи се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди