Врати се назад

HOTEL KOVIOU HOLIDAY - NIKITI

Грција / НИКИТИ

8

ПЕРИОД
УСЛУГА
1/2+2СОБА
25.05 - 31.05.2020
6ПП*
189€*
31.05 - 07.06.2020
7ПП
219€
07.06 - 14.06.2020
7ПП
259€
14.06 - 21.06.2020
7ПП
279€
21.06 - 28.06.2020
7ПП
299€
28.06 - 05.07.2020
7ПП
329€
05.07 - 12.07.2020
7ПП
359€
12.07 - 19.07.2020
7ПП
399€
19.07 - 26.07.2020
7ПП
399€
26.07 - 02.08.2020
7ПП
399€
02.08 - 09.08.2020
7ПП
399 €
09.08 - 16.08.2020
7ПП
399€
16.08 - 23.08.2020
7ПП
379€
23.08 - 30.08.2020
7ПП
319€
30.08 - 06.09.2020
7ПП
279€
06.09 - 13.09.2020
7ПП
209€
13.09 - 20.09.2020
7ПП*
189€*
20.09 - 27.09.2020
7ПП*
179 €*

      Хотелот Koviou Holiday се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки.

Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција и базен се бесплатни.

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба

Термините обележани со * се промо цени и на нив не следува попуст
Во цената НЕ Е вклучен превоз

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса 1,5 € по СОБА на ден (се плаќа во објектот)

ПП – Полупансион :
Појадок 08:00-10:00ч. – шведска маса

Вечера  19:00-21:00ч. – шведска маса

Напомена:
Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга полупансион

Прво и второ дете до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Трет возрасен над 12 год., плаќа 50% од цената во табелата

Важни напомени :
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.

* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
* Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
* За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
* Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
* Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети

         Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, брјни капацитеи се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди