Врати се назад

VILA PALMA - POLIHRONO

Грција / ПОЛИХРОНО

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
1/3 СТУДИО
1/3+1 СТУДИО
1/5 АПАРТМАН
18.05 - 25.05.2019
7* ПРОМО ЦЕНИ
59 €
59 €
69€
25.05 - 01.06.2019
7* ПРОМО ЦЕНИ
69 €
69 €
79€
01.06 - 08.06.2019
7*
109€
11€
119€
08.06 - 15.06.2019
7*
119€
129€
139€
15.06 - 22.06.2019
7*
139€
149€
169€
22.06 - 29.06.2019
7*
159€
169€
189€
29.06 - 06.07.2019
7
320€
340€
390€
06.07 - 13.07.2019
7
340€
380€
450€
13.07 - 20.07.2019
7
360€
420€
490€
20.07 - 27.07.2019
7
360€
420€
490€
27.07 - 03.08.2019
7
360€
420€
490€
03.08 - 10.08.2019
7
360€
420€
490€
10.08 - 17.08.2019
7
360€
410€
490€
17.08 - 24.08.2019
7
330€
360€
440€
24.08 - 31.08.2019
7*
139€
149€
189€
31.08 - 07.09.2019
7*
119€
129€
159€
07.09 - 14.09.2019
7*
99€
109€
139€
14.09 - 21.09.2019
7*
69€
69€
89€
21.09 - 28.09.2019
7*
59€
59€
69 €

Вила ПАЛМА се наоѓа на пешачката зона во центарот на Полихроно на 50 метри од плажа. Опкружена е со прекрасен двор со голема тревна површина и градина. Располага со 1/3 студиа, и 1/5 апартман, на високо приземје и први кат. Сите сместувачки единици се комфорни со комплетно опремени кујни, сопствени купатила, ТВ, клима уреди чие користење е вклучено во цената, балкони со поглед на градина. Во градината има можност да се користат скарите.

НАПОМЕНА:   

- Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз.  

- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 15 евра;

- Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

-Во апартман, за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат БЕСПЛАТНО, и плаќаат само за превоз.

- Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

- Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

  •   35 € возрасни
  •   25 € деца од 2 - 12 години
  •   БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)

 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

  • 1* - 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
  • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
  • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
  • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

  • 1-2 клучеви – 0,25 €.
  • 3 клучеви – 0,50 €.
  • 4клучеви – 1,00 €.

 Бисерот на Касандра - Полихроно лоциран на само 97км од Солун и 160км од Македонија и поглед кон вториот крак Ситонија.Главна карактеристика е долгото шеталиште покрај кристалното море, како и изобилството од таверни, ресторани, барови, кафулиња, продавници, бутици.   

 

 

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди