Врати се назад

VILA OSKAR - KALITEA

Грција / Калитеа

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/2+1 студио
19.05.2019
7*
65
26.05.2019
7*
85
02.06.2019
7*
115
09.06.2019
7*
125
16.06.2019
7*
135
23.06.2019
7*
155
30.06.2019
7
330
07.07.2019
7
350
14.07.2019
7
380
21.07.2019
7
400
28.07.2019
7
400
04.08.2019
7
400
11.08.2019
7
400
18.08.2019
7
400
25.08.2019
7
370
01.09.2019
7*
155
08.09.2019
7*
135
15.09.2019
7*
115
22.09.2019
7*
85

  Вила Оскар Калитеа, се наоѓа во централниот дел на Калитеа, на околу 600 м. од плажа. Располага со 1/2, 1/2+1 и 1/2+2 студија. Сите студија имаат балкон, комплет опремена кујна, бања, ТВ и клима ( вклучена во цена).  1/2+1 студио – се наоѓа на 1 и 2кат, со поглед на улица, дупли кревет или два единечни и фотеља на пуштање (максимум 2 возрасни и 1 дете).

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, a цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз ( доколку користат).

 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цена на превозот:
 • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра.
 • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

 

Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.КАЛИТЕА - совршено место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди