Врати се назад

VILA MARIJA - NEA FLOGITA

Грција / НЕА ФЛОГИТА

8

Вила Марија – се наоѓа на околу 400 метри оддалеченост од плажа. Содржи спална соба со брачен кревет, а во дневната соба со поединечно легло и еден кревет на извлекување. Апартманот е на високо приземје. Апартманите се комплетно опремени и во кујната има голем шпорет и голем фрижидер. Сите апартмани имаат балкон и Wi-fi.

Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобразува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации. Вистинско место за активен одмор!

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди