Врати се назад

VILA MARIJA - NEA FLOGITA

Грција / НЕА ФЛОГИТА

8

TEРМИН
НОЌЕВАЊА
1/4 АПАРТМАН
18.05.2019
7* ПРОМО
59
25.05.2019
7* ПРОМО
69
01.06.2019
7*
99
08.06.2019
7*
139
15.06.2019
7*
159
22.06.2019
7*
179
29.06.2019
7
389
06.07.2019
7
419
13.07.2019
7
449
20.07.2019
7
449
27.07.2019
7
449
03.08.2019
7
449
10.08.2019
7
449
17.08.2019
7
379
24.08.2019
7*
189
31.08.2019
7*
139
07.09.2019
7*
109
14.09.2019
7*
89
21.09.2019
7*
69

Вила Марија – се наоѓа на околу 400 метри оддалеченост од плажа. Содржи спална соба со брачен кревет, а во дневната соба со поединечно легло и еден кревет на извлекување. Апартманот е на високо приземје. Апартманите се комплетно опремени и во кујната има голем шпорет и голем фрижидер. Сите апартмани имаат балкон и Wi-fi.

Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, a цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.

- За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

-Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз ( доколку користат).

-Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман/ студио и се плаќа на лице место.

- Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

- Попустите за рана резервација не се комбинираат со попустите за 7 + 7 ноќевања.

- Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

- Цената само за превоз: Скопје Халкидики - Скопје изнесува:

  • 35 € возрасни.
  • 25 € деца од 2 - 12 години.
  • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

 Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобразува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации. Вистинско место за активен одмор!

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди