Врати се назад

VILA LINA METAMORFOZI

Грција / МЕТАМОРФОЗИ

8

термини
ноќевања
1/3 студио море
1/4 студио море
1/4 апп град
1/4 апп море
22.05.
7 промо
88
88
108
108
29.05.
7 промо
108
108
128
148
05.06.
7
168
188
228
248
12.06.
7
188
228
268
288
19.06.
7
228
268
308
328
26.06.
7
268
308
348
368
03.07.
7
308
328
368
388
10.07.
7
360
380
430
460
17.07.
7
370
400
450
490
24.07.
7
370
400
450
490
31.07.
7
370
400
450
490
07.08.
7
370
400
450
490
14.08.
7
370
400
450
490
21.08.
7
350
370
400
460
28.08.
7
310
340
370
410
04.09.
7
238
278
318
348
11.09.
7
198
238
258
288
18.09.
7
138
158
178
218
25.09.
7 промо
118
118
138
148

Вила ЛИНА се наоѓа во центарот на местото, на 50 м. од песочната плажа. Располага со студија и апартмани, со големи тераси, од кои поголемиот дел имаат директен и страничен поглед кон морето и прекасниот парк. Комплетно е реновирана, и оваа година ги очекува своите први гости.

 

Цените се однесуваат за наем на студио/апартман за 7 ноќевања;
* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Единствено, над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).
* Туристичка такса е 0.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место;
* Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време;
* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите;
* Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur = 62,00 мкд;

ПОПУСТИ:
* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;
* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен попуст по друга основа;
* ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти;
* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти;

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:
* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот;

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови;
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус;
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот;
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање;
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот;

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:
* 35 € возрасни
* 25 € деца од 2 – 12 години
* БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)Мало, пријатно место и вистински мал рај за релаксиран семеен одмор.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди