Врати се назад

VILA KLEOPATRA - KALITEA

Грција / Калитеа

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/4+1 дуплекс
18.05.2019
7*
65
25.05.2019
7*
85
01.06.2019
7*
115
08.06.2019
7*
135
15.06.2019
7*
155
22.06.2019
7*
175
29.06.2019
7
420
06.07.2019
7
490
13.07.2019
7
540
20.07.2019
7
560
27.07.2019
7
560
03.08.2019
7
560
10.08.2019
7
560
17.08.2019
7
540
24.08.2019
7
470
31.08.2019
7*
155
07.09.2019
7*
135
14.09.2019
7*
115
21.09.2019
7*
85

 

  Вила Клеопарта Калитеа, се наоѓа во централниот дел на Калитеа, над супермаркетот Масутис, на околу 600м од плажа. Располага со 1/4 дуплекс апартмани ( 4+2). Апартманите се составени од една спална соба со брачен кревет, една спална со два одвоени кревети и дневна со кауч и кујна. Сите апартмани имаат балкон, бања, ТВ, клима ( вклучена во цена) и WI FI. Користењето на клима уредот е со доплата (5еур дневно) во месеците Мај, Јуни и Септември додека во Јули и Август е вклучена во цена. Истите се од Б категорија.

40°04'35.9"N 23°26'34.1"E

 

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, a цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз ( доколку користат).
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цена на превозот:
 • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра.
 • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра / Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.КАЛИТЕА - совршено место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди