Врати се назад

VILA HRISTOS - SIVIRI

Грција / СИВИРИ

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/2 СТУДИО
1/4 АПАРТМАН
18.05 - 25.05.2019
7* ПРОМО
39
49
25.05 - 01.06.2019
7* ПРОМО
49
59
01.06 - 08.06.2019
7*
79
109
08.06 - 15.06.2019
7*
99
139
15.06 - 22.06.2019
7*
129
159
22.06 - 29.06.2019
7*
139
179
29.06 - 06.07.2019
7
290
360
06.07 - 13.07.2019
7
310
380
13.07 - 20.07.2019
7
340
410
20.07 - 27.07.2019
7
340
410
27.07 - 03.08.2019
7
340
410
03.08 - 10.08.2019
7
340
410
10.08 - 17.08.2019
7
340
410
17.08 - 24.08.2019
7
290
380
24.08 - 31.08.2019
7*
139
179
31.08 - 07.09.2019
7*
119
149
07.09 - 14.09.2019
7*
99
109
14.09 - 21.09.2019
7* ПРОМО
49
59
21.09 - 28.09.2019
7* ПРОМО
39
49

Вила HRISTOS се наоѓа во центарот на Сивири, на најатрактивна локација, непосредно пред плажата. Располага со двокреветни соби и четворокреветни апартмани, ориентирани кон југозапад, и од терасите ќе уживате во прекрасното зајдисонце. Сите студија и апартмани се опремени со кујна, опремена со основен прибор за јадење, купатило ТВ и клима чие користење е бесплатно. Промената на постелнината е еднаш во текот на престојот. Вилата има WI-FI.

Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2019!

 

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра,( освен на промо цени цените означени со 7*промо)
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).
 • Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

 СИВИРИ е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Главната културна атракција во Сивири, е обновениот амфитеатар познат и по својата врвна акустика. Со него и самото место, секое лето е домаќин на познатиот фестивал кој привлекува илјадници посетители. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок совршен за сончање, а на истата можат да се изнајмат и повеќе чадори и лежалки за одмор. Морето е плитко и идеално за безбедно капење. Во Сивири има доволно маркети и проавници, а најблиската банка, аптека и здравствен центар се оддалечени само 5км, во блиската Касандрија.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди