Врати се назад

VILA HRISTO - NEA FLOGITA

Грција / НЕА ФЛОГИТА

8

23.05 - 30.05.2020
7*
80 ПРОМО
30.05 - 06.06.2020
7*
149€
06.06 - 13.06.2020
7*
179€
13.06 - 20.06.2020
7*
199€
20.06 - 27.06.2020
7
219€
27.06 - 04.07.2020
7
460€
04.07 - 11.07.2020
7
490€
11.07 - 18.07.2020
7
550€
18.07 - 25.07.2020
7
550€
25.07 - 01.08.2020
7
550€
01.08 - 08.08.2020
7
550€
08.08 - 15.08.2020
7
550€
15.08 - 22.08.2020
7
550€
22.08 - 29.08.2020
7
490€
29.08 - 05.09.2020
7*
209€
05.09 - 12.09.2020
7*
199€
12.09 - 19.09.2020
7*
179 €
19.09 - 26.09.2020
7*
159€

Вила Христо е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на кафе бар Пастази, и на околу 40 м. од плажата. Располага со   1/6  дуплекс ,со две спални и простран дневен престој , модерно дизајниран, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси wi-fi -(вклучена во цената)

 

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. Истите се за наем на цело студио или апартман, за број на ноќевања кој е запишан во табелата. 

Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица  (Трето , четврто ,петои  и шесто лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

 • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 
 •  Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот, а цената за истиот изнесува:
 • •       За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)
 • •       За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 
 • •       Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • •       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • •       Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • •       Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • •       Агенцијата  не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • •       Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • •       Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а. 
 •  


Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобразува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации. Вистинско место за активен одмор!

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди