Врати се назад

VILA COFRY - NEA FLOGITA

Грција / НЕА ФЛОГИТА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/4 СТУДИО/АПАРТМАН
1/5 АПАРТМАН
18.05 - 25.05.2019
7*
59 ПРОМО
59 ПРОМО
25.05 - 01.06.2019
7*
69 ПРОМО
69 ПРОМО
01.06 - 08.06.2019
7*
99
99
08.06 - 15.06.2019
7*
129
149
15.06 - 22.06.2019
7*
159
169
22.06 - 29.06.2019
7*
179
189
29.06 - 06.07.2019
7
379
399
06.07 - 13.07.2019
7
409
429
13.07 - 20.07.2019
7
439
439
20.07 - 27.07.2019
7
439
459
27.07 - 03.08.2019
7
439
459
03.08 - 10.08.2019
7
439
459
10.08 - 17.08.2019
7
439
459
17.08 - 24.08.2019
7
379
389
24.08 - 31.08.2019
7*
179
199
31.08 - 07.09.2019
7*
139
149
07.09 - 14.09.2019
7*
109
119
14.09 - 21.09.2019
7*
79
89

Вила КОРФУ е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел Корфу, и на околу 50 м. од плажата. Располага со четворокреветни и петокреветни апартмани и четворокреветни студија, пространи, модерно дизајнирани, со комплетно опремена кујна, WC, клима (вклучена во цената), и пространи тераси.

 

- Цените СО * се однесуваат за 7 ноќевања по лице со вклучен превоз, за минимум две лица во студио/апартман. (Трето, четврто, петто и шестто лице се сместуваат

   БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз).

  • Цените со ознака ПРОМО се цени по лице според соодветниот капацитет
  • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
  • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
  • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
  • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман 

 

Цена на автобускиот превоз:

•       За возрасни 2.170 мкд. (35 евра)

•       За деца до 12 години 1.550 мкд. (25 евра) 

•       Деца до 2 години бесплатно, без седиште

•       За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.

•       Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

•       Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци.  Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

•     Туристичката агенција не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.

•       Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.

•       Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во туристичката агенција. 

 

 

 
 


Неа Флогита е прекрасно место кое лежи на западниот брег на Халкидики, на само 50 км. Од Солун. Богата е со зеленило и има долга и пространа песочна плажа, која е одделена од градот со прекрасен парк, барови на плажа, таверни и секако тиркизно бистрото море. Местото пружа фантастичен поглед на заливот Термиакос и при ведро време, на планината Олимп. Со лесна прошетка може да се стигне до Дионисиос или Неа Плагиа, со кои Флогита практично е споена. Во последните 10 години Флогита се преобразува во вистинско монденско место омилено како од младите така и од повозрасните генерации. Вистинско место за активен одмор!

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди