Врати се назад

VILA SPIROS - AGIOS NIKITAS, LEFKADA

Грција / ЛЕФКАДА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/2 студио
1/3 студио
КОМЕНТАР
22.05 - 29.05.2019
7
59
69
ПРОМО ЦЕНИ
29.05 - 05.06.2019
7
69
79
ПРОМО ЦЕНИ
05.06 - 12.06.2019
7
99
109
ПРОМО ЦЕНИ
12.06 - 19.06.2019
7
149
159
19.06 - 26.06.2019
7
199
209
26.06 - 03.07.2019
7
259
269
03.07 - 10.07.2019
7
299
309
10.07 - 17.07.2019
7
349
369
17.07 - 24.07.2019
7
379
399
24.07 - 31.07.2019
7
379
399
31.07 - 07.08.2019
7
379
399
07.08 - 14.08.2019
7
379
399
14.08 - 21.08.2019
7
349
369
21.08 - 28.08.2019
7
319
339
28.08 - 04.09.2019
7
269
289
04.09 - 11.09.2019
7
189
199
11.09 - 18.09.2019
7
99
109
ПРОМО ЦЕНИ
18.09 - 25.09.2019
7
69
79
ПРОМО ЦЕНИ
25.09 - 02.10.2019
7
59
69
ПРОМО ЦЕНИ

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 

Вила Спирос се наоѓа на 300 метри од плажата, на почетокот на Агиос Никитас. Во близина се наоѓа продавница, рент а кар, рент а бајк, ресторани, таверни, слаткара, продавници за сувенири.

Вилата располага со двокреветни и трокреветни студиа со дупли кревет + едно единешно легло во трокреветните студиа. Сите имаат опремена мини кујна, фрижидер, сопствен тоалет со туш, клима и заедничка тераса одделена со паравани. Терасите се со страничен поглед на море.

Капацитет на собите: максимум 2 лица во двокреветни соби, максимум 3 лица во трокреветните соби.

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Лефкада чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

 

Битола-Автобуска станица Транскоп – на перон-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

- Возрасно лице над 63год – попуст 10еур

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ
*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ 

 

Време на поаѓање за Лефкада:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

- Доплата за туристичка такса 0,50 евра по соба, на ден (се плаќа во објектот)

 Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди