Врати се назад

VILA MUSTAKAS - POLIHRONO

Грција / ПОЛИХРОНО

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 СТУДИО
26.05.2019
7*
85
02.06.2019
7*
115
09.06.2019
7*
135
16.06.2019
7*
155
23.06.2019
7*
175
30.06.2019
7
380
07.07.2019
7
420
14.07.2019
7
440
21.07.2019
7
470
28.07.2019
7
470
04.08.2019
7
470
11.08.2019
7
470
18.08.2019
7
440
25.08.2019
7
420
01.09.2019
7*
155
08.09.2019
7*
135
15.09.2019
7*
115

Вила Мустакас (Б категорија) се наоѓа на 30м од плажата. Вилата располага со 1/3 студија, на приземје, прв и втор кат. Сите студија се опремени со мини кујна, брачен кревет и едно помошно легло, сопствен тоалет, ТВ и клима ( се плаќа за мај, јуни, септември (вклучена во цена висока сезона - јули и август).). Максимален капацитет на сместување во студиото е 3 возрасни лица.

40.017046, 23.529380

 • НАПОМЕНА:  
 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, a цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз ( доколку користат).

 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цена на превозот:
 • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра.
 • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра.
 • Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

 

Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.Бисерот на Касандра - Полихроно лоциран на само 97км од Солун и 160км од Македонија и поглед кон вториот крак Ситонија.Главна карактеристика е долгото шеталиште покрај кристалното море, како и изобилството од таверни, ресторани, барови, кафулиња, продавници, бутици.   

 

 

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди