Врати се назад

VILA JONION - LEFKADA

Грција / NIDRI

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 АПАРТМАН
1/4 АПАРТМАН
01.06 - 08.06.2019
7*
119
119
08.06 - 15.06.2019
7*
139
139
15.06 - 22.06.2019
7*
149
149
22.06 - 29.06.2019
7*
179
179
29.06 - 08.07.2019
9
499
529
08.07 - 17.07.2019
9
559
599
17.07 - 26.07.2019
9
649
689
26.07 - 04.08.2019
9
649
689
04.08 - 13.08.2019
9
649
689
13.08 - 22.08.2019
9
629
669
22.08 - 31.08.2019
9
559
599
31.08 - 07.09.2019
7*
179
179
07.09 - 14.09.2019
7*
149
149
14.09 - 21.09.2019
7*
139
139
21.09 - 28.09.2019
7*
119
119

Вила ЈОНИАН се наоѓа на 5 мин пешачење од пристаништето во Нидри. Сите апартмани се наоѓаат на приземје, опремени се со кујна, тоалет, ТВ, клима – се доплаќа 5 евра на ден, тераса. Вилата располага со два базена и лежалки, бесплатни за гостите (ограничен капацитет).

Координати: 38°42'33.2"N 20°42'26.1"E.

http://www.ionionmaisonettesstudios.com/

 • НАПОМЕНА:  
 • ЦЕНИТЕ во термините означени со * се даени по лице за ПАКЕТ АРАНЖМАН - 7 НОЌЕВАЊА СО ГРАТИС ПРЕВОЗ.
 • Цената не се менува доколку не се користи превозот !
 • Во пакет аранжманите означени со * во студио две лица плаќаат полн износ, ТРЕТО ЛИЦЕ Е ГРАТИС (плаќа само превоз ако користи).

Во апартман ЗАДОЛЖИТЕЛНА доплата за трето и четврто лице по 50€

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛИТЕ ВО СЕЗОНА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН ЗА 9 НОЌЕВАЊА, согласно бројот на кревети.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети.

Над  дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.

 • Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.
 • Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање  да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира

 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Сместување во собите е по 14часот по локално време, а напуштање на истите е до 09:00часот.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:

 • Превоз за возрасен 50€ / Еден правец 35€
 • деца до 12 години 40 евра / Еден правец 25 евра.
 • Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно

 

 • Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот) .


Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди