Врати се назад

VILA ATLANTIK - KALITEA

Грција / Калитеа

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 СТУДИО
19.05.2019
7*
65
26.05.2019
7*
85
02.06.2019
7*
115
09.06.2019
7*
125
16.06.2019
7*
145
23.06.2019
7*
165
30.06.2019
7
279
07.07.2019
7
319
14.07.2019
7
339
21.07.2019
7
339
28.07.2019
7
339
04.08.2019
7
339
11.08.2019
7
339
18.08.2019
7
329
25.08.2019
7
289
01.09.2019
7*
155
08.09.2019
7*
135
15.09.2019
7*
115
22.09.2019
7*
85

Вила Атлантик се наоѓа во строгиот центар на шеталиштето. Вилата располага со 1/3 студиа - со три поединечни кревети во кујната, која е комплетно опремена, клима (вклучена во цената), ТВ и тоалет. Студиата на прв кат и втор кат се со поглед на шеталиштето. Во вилата има Wi-Fi. 

 • НАПОМЕНА:  
 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз, a цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;

Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз ( доколку користат).

 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со родител.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).
 • За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот, а напуштање на истите е до 09.00 часот по локално време.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти. По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Цена на превозот:
 • Превоз за возрасен 35евра / Еден правец 25 евра.
 • деца 2- 11,99години 25евра / Еден правец 20 евра.
 • Дете до 1,99 години (без седиште) – бесплатно.

 

Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.КАЛИТЕА - совршено место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди