Врати се назад

VILA ANGELOS- KALITEA

Грција / Калитеа

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/2 СОБА БЕЗ КУЈНА
1/2 АПП
1/4 АПП ДУПЛЕКС
26.05 - 02.06.2019
7*
39 € ПРОМО
49 € ПРОМО
69 € ПРОМО
02.06 - 09.06.2019
7*
49 € ПРОМО
69 € ПРОМО
89 € ПРОМО
09.06 - 16.06.2019
7*
79 €
99 €
129 €
16.06 - 23.06.2019
7*
99 €
129 €
169 €
23.06 - 02.07.2019
9
229 €
329 €
419 €
02.07 - 11.07.2019
9
299 €
379 €
489 €
11.07 - 20.07.2019
9
349 €
419 €
539 €
20.07 - 29.07.2019
9
389 €
469 €
559 €
29.07 - 07.08.2019
9
389 €
469 €
559 €
07.08 - 16.08.2019
9
389 €
469 €
559 €
16.08 - 25.08.2019
9
389 €
469 €
559 €
25.08 - 01.09.2019
7*
109 €
159 €
199 €
01.09 - 08.09.2019
7*
79 €
109 €
139 €
08.09 - 15.09.2019
7*
59 €
89 €
129 €
15.09 - 22.09.2019
7*
49 €
69 €
89 €
22.09 - 29.09.2019
7*
39 €
49 €
59 €

Локација:       Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.

Сместување:   Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.

Опременост:    Четирикреветен АПП - комплетно опремeна  одделна кујна, две спални соби

со по (два единечни кревети),ТВ,бања и тераса.

Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.  

Двокреветна соба - два единечни кревета, голема тераса,ТВ, бања,  мал фрижидер и без опремена кујна. Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз. Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 4,99 години;
  • Сместувањето во апартманите е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ОСКАР ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !КАЛИТЕА - совршено место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди