Врати се назад

VILA PARADISO- PEFKOHORI

Грција / ПЕФКОХОРИ

8

Вила Парадизо, Пефкохори, се наоѓа на 20метри оддалеченост од плажа, во непосредна близина на центарот на Пефкохори. Располага со 1/2, 1/3 и 1/4студиа и 1/6 апартмани (секоја е собите е одвоена со опремена кујна и соба со два, три, четири или шест кревети , бања, ТВ и тераса. Дел од собите имаат страничен поглед на море, освен студио бр.1 кое е со директен поглед на море (помала тераса и се наоѓа над кафич и шеталиште поради што можно е да има поголема бучава).  Во склоп на објектот има Wi-fi. Климата не вклучена во цената и се доплаќа 3 евра од ден ( на лице место). Координати : 39.989178, 23.616361.

ПРВИТЕ ДВЕ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

      Пефкохори се наоѓа на внатрешната страна на полуостровот Касандра, со прекрасен поглед на заливот Торонеос, а оддалечено е од Солун 107 км. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува ( пефко – борово дрво; хорио – село ).Комбинацијата на зеленило и мирисот на боровите и тиркизно синото море, секако ќе допринесат за вашиот одмор да биде како од бајките. Освен тоа, Пефкохори го красат преубва црква, стариот плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море, кое со првите вечерни часови потполно го меннува својот изглед. Тогаш станува центар на сите случувања, а за тоа допринесуваат и бројните таверни, рибни ресторани, пицерии и барови. Овде има се што може да ви затреба на вашиот одмор: бројни хотели, рент а кар агенции, супермаркети, продавници, амбуланта, аптека, пекара и пошта. За најмладите има салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено.Ако сакате да поминете одмор во кој ќе бидете ослободени од секојдневните обврски, да уживате во прекрасната песочна плажа, вкусот на грчката храна, мирисот на боровата шума, во звуците на морето, долги прошетки  тогаш Пефкохори е вашиот вистински избор.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди