Врати се назад

VILA BROTHERS- NEA POTITEA

Грција / НЕА ПОТИДЕА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 АПП
1/4 АПП
19.05 - 25.05.2019
7*
49 € ПРОМО
59 € ПРОМО
26.05 - 02.06.2019
7*
59 € ПРОМО
69 € ПРОМО
02.06- 09.06.2019
7*
69 € ПРОМО
79 € ПРОМО
09.06 - 16.06.2019
7*
109 €
119 €
16.06 - 23.06.2019
7*
149 €
159 €
23.06 - 02.07.2019
9
389 €
399 €
02.07 - 11.07.2019
9
429 €
439 €
11.07 - 20.07.2019
9
479 €
489 €
20.07 - 29.07.2019
9
529 €
539 €
29.07 - 07.08.2019
9
529 €
539 €
07.08 - 16.08.2019
9
529 €
539 €
16.08 - 25.08.2019
9
529 €
509 €
25.08 - 01.09.2019
7*
189 €
199 €
01.09 - 08.09.2019
7*
139 €
149 €
08.09 - 15.09.2019
7*
99 €
109 €
15.09 - 22.09.2019
7*
89 €
99 €

Локација:              60 метри оддалеченост  од плажа, во централниот дел на Неа  Потидеа.
Сместување:         Трикреветни и четирикреветни апартмани.
Опремa:                Опремена  кујна,ТВ, бања, тераса, WI-FI  и клима уред  вклучен во цената.

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во апартманите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во апартманите е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ОСКАР ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !Неа Потидеа е првото населено туристичко место на првиот крак на само 68 м оддалечено од Солун, а од македонската граница 151 км. Малечко селце, познато по туризам и риболов. Има долга, широка, прекрасна песочна плажа. Посебно убаво за оние кои сакаат мир и тишина, семејства со деца. Самото место изобилува со различни таверни и кафеани во кои се подготвува и може да се вкуси традиционална грчка кујна.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди