Врати се назад

VILA ALEKSANDAR- FURKA

Грција / ФУРКА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/4+2 ДУПЛЕКС
19.05-25.05.2019
6*
49 € ПРОМО
25.05 - 01.06.2019
7*
69 € ПРОМО
01.06 - 08.06.2019
7*
89 € ПРОМО
08.06 - 15.06.2019
7*
149 € ПРОМО
15.06 - 22.06.2019
7*
179 €
23.06- 02.07.2019
9
399 €
02.07-11.07.2019
9
459 €
11.07-20.07.2019
9
489 €
20.07-29.07.2019
9
579 €
29.07-07.08.2019
9
579 €
07.08-16.08.2019
9
579 €
16.08-24.08.2019
9
529 €
24.08 - 31.08.2019
7*
199 €
31.08 - 07.09.2019
7*
149 €
07.09-14.09.2019
7*
119 €
14.09 - 21.09.2019
7*
99 €
22.09-29.09.2019
7*
69 €

Локација:  Вила Александер  е оддалечена нa 5мин.од плажа ,а од центарот на Фурка околу 150м.Се наоѓа на главната улица во Фурка во близина на супермаркетот Масутис  која води до централниот дел и убавата градска плажа.

Содржина на АПП:  Две спални со по еден брачен кревет, дневна со опремена кујна и два единечни кревети, клима уред  вклучен во цената, ТВ, бања, тераса .Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).
ПРВИТЕ ТРИ СМЕНИ СЕ СО ПРЕСМЕТАН ПОПУСТ  И  НЕ СЕ ОДБИВА ЗА СОПСТВЕН ПРЕВОЗ!

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз. Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО/АПАРТМАН (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во студијатае е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на апартманите е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ОСКАР ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !     Градчето Фурка, веројатно за најголемиот број од туристите на Халкидики кои се прошетале долж двете страни на првиот крак, претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така експонирана, десната страна на Касандра (гледано кон морето) е сепак прекрасно дело на природата, која смело се поиграла со копното наспроти широчината на големиот залив и отвореното Егејско море. Градчето Фурка, како и многуте туристички места кои се нижат покрај оваа страна од првиот крак, е препознатливо по своите специфични географски карактеристики. Опкружено со пошумените страни на блиските ридови, положено покрај песочните плажи и синото море, ова место оддамна ги освоило своите први туристи. Добрата инфраструктура, организираните и квалитено изградени објекти за сместување, туристичките содржини на Фурка и ја дале карактеристиката за едно од најубавите места на десната страна од Касандpа.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди