Врати се назад

VILA MAGDALINI - KALITEA

Грција / КАЛИТЕА

8

 Вила МАГДАЛИНИ, се наоѓа во центарот на Калитеа и на околу 5-7 минути од плажа. Опкружена е со прекрасен двор со голема тревна површина и градина. Располага со 1/4 апартмани на вторкат со четири нормални кревети, 2 во спална + 2 во кујна, комплетно опремена кујна, бања, ТВ и клима уред чие користење не е вклучено во цената (3 еур на ден). Сите соби имаат просторни тераси.

Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

      КАЛИТЕА е совршено место за луѓето кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва.  Нуди можност за уживање во многубројните, таверни, кафе барови, бутици, ресторани,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди