Врати се назад

Хотел Протесилаос и Хотел Лаодамиа - Неа Анхилаос

Грција / ВОЛОС

8

1-ХОТЕЛ ПРОТЕСИЛАОС
ПОЛУПАНСИОН
1/2 СОБА - 1/2+1 СОБА
60 ЕВРА ПО СОБА / ДЕН
2-ХОТЕЛ ЛАОДАМИА
ПОЛУПАНСИОН
1/2
73 ЕВРА ПО СОБА / ДЕН
EXECUTIVE СОБА
77 ЕВРА ПО СОБА / ДЕН

 

 


▪️ Хотел Протесилаос - Хотел Лаодамиа - Неа Анхилаос


 Полупансиони

 

 

 • НАПОМЕНИ :
 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за 7ПП полупансиони (доручек + вечера, на база шведска маса.).
 • Сите попусти за деца и трето лице важат при сместување со две возрасни лица.
 • Во соба 1/2+1 дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет освен преку дозволениот бр на лица може да се смести + дете до 6,99 години.
 • Прво дете до 6,99 год со двајца возрасни во 1/2 соба –бесплатно.
 • За трета особа во соба на дополнително легло се однесува и за дете над 6,99 години и за возрасен добива попуст - 30% од редовната цена по лице .
 • Бесплатно користење на интернет во лоби барот, тераса, соба.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на хотелот на лице место.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои претходно го уплатиле аранжманот немаат право на надомест на средства во разлика на цена.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да го оставите собата во чиста состојба.
 • Во цената на аранжманот вклучено е користење на клима уред. Сопственикот на Хотелот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот уклучен додека сте на плажа или надвор од собата.
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ПП одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман.
 • Попустите за рано букирање и за две смени неможе да се комбинираат.
 • Превоз Скопје-Волос-Неа Анхиалос-Скопје возрасни 45 еур,деца од 2-12 год 30 еур.
 • Деца до 2 год (без седиште во автобус)бесплатно.
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 11 часот.
 • Задолжително е да поседувате здравствено и патничко осигурување.
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска против вредност 1еур=62 денари.
 • ТУРИСТИЧКАTA ТАКСА не е вклучена во цената и гостите истата ја плаќаат на лице место во сместувачкиот капацитет ( од 0, 5 € до 4 €).

 

 • Усни и телефонски резервации се НЕВАЛИДНИ И НЕВАЖЕЧКИ. За ВАЛИДНИ РЕЗЕРВАЦИИ се сметаат само резервациите со авансна уплата од 30 % од целосната сума на аранжманот.
 • Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред почетокот на услугата.
 • Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање.
 • Ве молиме минимум 24 часа пред почеток на услугата уште еднаш да ја контактирате агенцијата и да го потврдите времето и местото на поаѓањето.
 • Секој патник е должен и негова обврска е да ја провери важноста на патните исправи.
 • Агенцијата не сноси одговорност доколку патните исправи се невалидни.
 • Агенцијате не сноси одговорност за личните предмети на патниците .

 

      Градот Волос e на само 407 км од Скопје, со својата совршена местополопжба, комбинација на море, прекрасни плажи, планина и средоземна клима, со безброј таверни, познати ноќни клубови, кафетерии, брендирани бутици. Прекрасна туристичка дестинација за сите генерации која не се пропушта.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди