Врати се назад

VILA IRIS - PEFKOHORI

Грција / ПЕФКОХОРИ

8

Апартманите Ирис се наоѓаат во центраот на Пефкохори на одалеченост од околу 140 метри од плажата и на само 30 метри од центарот на градот и шеталиштето, а сепак нуди мирен и опуштен одмор.Во непосредна близина на вилата постојат многубројни продавници, супермаркети, пиљари, пекари и слично.Апартманите се состојат од одделна соба со два или три кревети, потполно опремена кујна  ( без рерна ) во чиј склоп има дополнително легло, Tv,WC и 2 тераси. За гостите е обезбеден паркинг во склоп на куќата.

Jа препорачуваме на фамилии со мали деца.

 

      Пефкохори се наоѓа на внатрешната страна на полуостровот Касандра, со прекрасен поглед на заливот Торонеос, а оддалечено е од Солун 107 км. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува ( пефко – борово дрво; хорио – село ).Комбинацијата на зеленило и мирисот на боровите и тиркизно синото море, секако ќе допринесат за вашиот одмор да биде како од бајките. Освен тоа, Пефкохори го красат преубва црква, стариот плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море, кое со првите вечерни часови потполно го меннува својот изглед. Тогаш станува центар на сите случувања, а за тоа допринесуваат и бројните таверни, рибни ресторани, пицерии и барови. Овде има се што може да ви затреба на вашиот одмор: бројни хотели, рент а кар агенции, супермаркети, продавници, амбуланта, аптека, пекара и пошта. За најмладите има салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено.Ако сакате да поминете одмор во кој ќе бидете ослободени од секојдневните обврски, да уживате во прекрасната песочна плажа, вкусот на грчката храна, мирисот на боровата шума, во звуците на морето, долги прошетки  тогаш Пефкохори е вашиот вистински избор.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди