Врати се назад

HOTEL JENNY - SIVIRI

Грција / СИВИРИ

8

ТЕРМИН
ПОЛУПАНСИОН
ПО ЛИЦЕ ВО 1/2+2
18.05 - 25.05.2019
7 ПРОМО
109
25.05 - 01.06.2019
7 ПРОМО
119
01.06 - 08.06.2019
7 ПРОМО
159
08.06 - 15.06.2019
7
250
15.06 - 22.06.2019
7
270
22.06 - 29.06.2019
7
290
29.06 - 06.07.2019
7
320
06.07 - 13.07.2019
7
340
13.07 - 20.07.2019
7
370
20.07 - 27.07.2019
7
370
27.07 - 03.08.2019
7
370
03.08 - 10.08.2019
7
370
10.08 - 17.08.2019
7
370
17.08 - 24.08.2019
7
340
24.08 - 31.08.2019
7
290
31.08 - 07.09.2019
7
250
07.09 - 14.09.2019
7
210
14.09 - 21.09.2019
7 ПРОМО
150

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири. Хотелот располага со 37 соби: 1/2 со брачен кревет, 1/3 со 1 брачен кревет и 1 нормално легло и 1/4 со еден брачен кревет и две нормални легла. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Собите имаат прекрасен поглед кон плажата и морето. Хотелот располага со базен и лежалки кои се бесплатни за користење од гостите, а исто така има и бар покрај базенот.

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.02.2019!

 

*HB (Half Board / Полупансион):

  • Доручек 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера 19:30-21:30ч.  на база шведска маса

 

НАПОМЕНА:

- Цените  се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион  за број на ноќевања дадени во табелата

- Промо цените не подлежат на дополнителни попусти

- Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО

- Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата

- Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата

  - Туристичка такса е 1.5 еур на ден по апартман и се плаќа на лице место.

- Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

- Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот

Сместување во собите е во 14 часот по локално време а напуштање е во 09 часот по локално време

- За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

- Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.

- Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 35 €
  • деца од 2 до 12 години: 20 €
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО( не користи седиште во автобус)


СИВИРИ е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Во последните неколку години, тоа прерасна во развиена културна и туристичка дестинација. Во ова место, освен бројните сместувачки капацитети се наоѓаат и мноштво таверни во кои се служи свежа риба, морски плодови и традиционална скара. Главната културна атракција во Сивири, е обновениот амфитеатар познат и по својата врвна акустика. Со него и самото место, секое лето е домаќин на познатиот фестивал кој привлекува илјадници посетители. Добро организираната плажа е препознатлива по белиот песок совршен за сончање, а на истата можат да се изнајмат и повеќе чадори и лежалки за одмор. Морето е плитко и идеално за безбедно капење. Во Сивири има доволно маркети и проавници, а најблиската банка, аптека и здравствен центар се оддалечени само 5км, во блиската Касандрија.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди