Врати се назад

VILA OKEANIS - FURKA

Грција / ФУРКА

8

ТЕРМИН
НОЌИ
ОКЕАНИС 1/4 НИСКО ПРИЗЕМЈЕ
ОКЕАНИС 1/4 АПП
30.05
7*
79
89
06.06
7*
109
129
13.06
7*
129
149
20.06
7*
149
169
27.06
7*
169
189
04.07
7
330
370
11.07
7
360
390
18.07
7
360
390
25.07
7
360
390
01.08
7
360
390
08.08
7
360
390
15.08
7
330
350
22.08
7
290
330
29.08
7*
109
139
05.09
7*
89
99
12.09
7* промо
59
69

Вила ОКЕАНИС се наоѓа во мирниот дел на Фурка и на оддалеченост на околу 50 метри од градската плажа. Располага со 1/4 апартмани на кат и на ниско приземје, со пространи тераси. Сите апартмани се комплетно опремени со мебел, тоалет, мини кујна, ТВ и клима уред чие користење е бесплатно.

Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

– 15% ПОПУСТ за целосна уплата до 31.12.2019
– 10% ПОПУСТ за целосна уплата до 01.02.2020
– 5% ПОПУСТ за целосна уплата до 15.03.2020

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во студио за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз доколку користат.
 • Во собите е дозволено сместување на лица во согласност со бројот на легла т.е за лицата што се наведени исклучиво во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување наа повеке лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правотода не ги примат лицата кои не се наведени на ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест. Едиствно над бројот на кревети е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години (не користи легло).
 • Туристичка такса е 0,5 евра на ден по апартман и се плаќа на лице место.
 • Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.

ПОПУСТИ

 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Различните попусти не се комбинираат односно не се одобрува попуст на веке одобрен попуст по друга основа.
 • ПРОМО цените не подлежат на никакви попусти и за нив цената не се намалува доколку клиентите користат сопствен превоз.
 • Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ

*За сигурна резервација сее подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација  во моментот на потпишување на договорот за патување, и целосна уплаата најдоцна 10 дена пред започнување на аранжманот.

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:

*Уплата 30% од износот на аранжманот

*Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.

*Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуални во периодот на доплата.

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.
* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур. по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

 Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:

 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

      Градчето Фурка, веројатно за најголемиот број од туристите на Халкидики кои се прошетале долж двете страни на првиот крак, претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така експонирана, десната страна на Касандра (гледано кон морето) е сепак прекрасно дело на природата, која смело се поиграла со копното наспроти широчината на големиот залив и отвореното Егејско море. Градчето Фурка, како и многуте туристички места кои се нижат покрај оваа страна од првиот крак, е препознатливо по своите специфични географски карактеристики. Опкружено со пошумените страни на блиските ридови, положено покрај песочните плажи и синото море, ова место оддамна ги освоило своите први туристи. Добрата инфраструктура, организираните и квалитено изградени објекти за сместување, туристичките содржини на Фурка и ја дале карактеристиката за едно од најубавите места на десната страна од Касандpа.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди