Врати се назад

VILA FULA - PEFKOHORI

Грција / ПЕФКОХОРИ

8

Фула апартманите се наоѓаат во Пефкохори  Касандра-Халкидики, во центарот на Пефкохори, на 50 метри од плажа, во многу тивка средина и опкружувана од страна на многу продавници и други сместувања. Постои голема тераса во "Fula" достапна за сите гости со маси и скара. Сите апартмани се наоѓаат на прв спрат. Секој апартман има посебна спална соба со 2 кревети и кујна, каде што еден кревет или две, освен еден апартман, кој има две спални со по 2 кревети и посебна кујна. Секој апартман има балкон со убав поглед, кујна со потребната опрема и рерна, ТВ, клима уред, Wi-Fi. Паркинг е достапна на најблискaта улица.

      Пефкохори се наоѓа на внатрешната страна на полуостровот Касандра, со прекрасен поглед на заливот Торонеос, а оддалечено е од Солун 107 км. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува ( пефко – борово дрво; хорио – село ).Комбинацијата на зеленило и мирисот на боровите и тиркизно синото море, секако ќе допринесат за вашиот одмор да биде како од бајките. Освен тоа, Пефкохори го красат преубва црква, стариот плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море, кое со првите вечерни часови потполно го меннува својот изглед. Тогаш станува центар на сите случувања, а за тоа допринесуваат и бројните таверни, рибни ресторани, пицерии и барови. Овде има се што може да ви затреба на вашиот одмор: бројни хотели, рент а кар агенции, супермаркети, продавници, амбуланта, аптека, пекара и пошта. За најмладите има салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено.Ако сакате да поминете одмор во кој ќе бидете ослободени од секојдневните обврски, да уживате во прекрасната песочна плажа, вкусот на грчката храна, мирисот на боровата шума, во звуците на морето, долги прошетки  тогаш Пефкохори е вашиот вистински избор.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди