Врати се назад

VILA FILOKSENIJA - VRAHOS

Грција / ВРАХОС

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊA
1/2 студио
1/3 студио
1/4Апартман
25.05 - 01.06.2019
7
99€
109 €
159€
01.06 - 08.06.2019
7
130€
150€
240€
08.06 - 15.06.2019
7
180€
200€
290€
15.06 - 22.06.2019
7
270€
300€
350€
22.06 - 29.06.2019
7
320€
350€
380€
29.06 - 08.07.2019
9
420€
460€
500€
08.07 -17.07.2019
9
480€
520€
630€
17.07 - 26.07.2019
9
480€
520€
630€
26.07 - 04.08.2019
9
480€
520€
630€
04.08 - 13.08.2019
9
480€
520€
630€
13.08 - 22.08.2019
9
480€
520€
630€
22.08 - 31.08.2019
9
450€
490€
540€
31.08 - 07.09.2019
7
300€
340€
380€
07.09 - 14.09.2019
7
170€
200€
290€
14.09 - 21.09.2019
7
130€
150€
240€
21.09.2019
8
99€
109€
159€

Вила Филоксенија се наоѓа во крајниот дел од плажата на Врахос во помирен дел. На 50 метри од плажа во прекрасен двор со природни сенки од маслинови дрва. Во дворот исто така растат банана палми. Има лулашки за деца. Вилата располага со трокреветни студија и четворокреветни апартмани. Опремени се со кујна, фрижидер, ТВ, купатило, паркинг, балкон Wi-Fi и клима која се доплаќа (4 € / ден). Лежалките на плажа се бесплатни доколку гостите порачаат пијалок од околниот бич бар.

 

Ø ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ОДНЕСУВААТ ЗА НАЕМ (7 или 9 ноќи) НА СТУДИО / АПАРТМАН, согласно бројот на кревети.

Ø Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Во одредени капацитети над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6години во кревет со родител.

Ø Термините во табелата се денови на започнување на аражманот.

Ø Поаѓањето е ден претходно, состанок на група во 23.00 часот, поаѓање во 23.30 часот на паркингот спроти х.Холидеј Ин.

Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цена.

Ø Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1евро=62мкд).

Ø За уплата на две смени, одобруваме 10% попуст на втората смена. Напомена: понудата важи само за редовните цени.

Ø Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе (на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира)

Ø Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во редовниот ценовник. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Ø Сместување во собите е по 14 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09 часот.

Ø Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.

Ø Агенцијата го задржува правото за промена на времето и местото на поаѓање. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање.

Ø По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Ø Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте на плажа или надвор од собата
 Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи, поради кои НЕ можаe да откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата.

Доплата за превоз:

Превоз за возрасен 50 евра / Еден правец 35 евра

деца до 12години 40 евра / Еден правец 25 евра

Дете до 2 години (без седиште) – бесплатно    ВРАХОС се наоѓа на преубава, околу два километри долгата песочна плажа. Рибните ресторани и таверни, сместени по убавото шеталиште покрај тиркизното море ке го направат вашиот одмор незаборавен. Оддалечен е од Парга околу 40 км. Врахос секако ќе ви понуди преубав одмор во едно мало, мирно место богато со борова шума, маслинови дрва и прекрасна песочна плажа.

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди