Врати се назад

VILA THEMELIS - FURKA

Грција / ФУРКА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 СТУДИО
18.05 - 25.05.2019
7* ПРОМО
49
25.05 - 01.06.2019
7* ПРОМО
59
01.06 - 08.06.2019
7*
79
08.06 - 16.06.2019
7*
109
15.06 - 22.06.2019
7*
119
22.06 - 29.06.2019
7*
129
29.06 - 06.07.2019
7
270
06.07 - 13.07.2019
7
300
13.07 - 20.07.2019
7
325
20.07 - 27.07.2019
7
345
27.07 - 03.08.2019
7
345
03.08 - 10.08.2019
7
345
10.08 - 17.08.2019
7
345
17.08 - 24.08.2019
7
310
24.08 - 31.08.2019
7*
129
31.08 - 07.09.2019
7*
119
07.09 - 14.09.2019
7*
89
14.09 - 21.09.2019
7* ПРОМО
69
21.09 - 28.09.2019
7* ПРОМО
59

ТЕМЕЛИС е хотел од апартмански тип. Има прекрасен двор со зеленило и палми и два базени, еден голем и еден мал, детски. Покрај базенот се наоѓа кафе бар со лежалки и чадори кои се бесплатни, а позади хотелот има паркинг за гостите. Хотелот е оддалечен околу 280 метри од плажата и 150 метри од центарот на Фурка. Располага со трокреветни студија кои се опремени со кујна со основни садови за готвење, еден брачен и еден единечен кревет, ТВ, WC и клима која е вклучена во цената, просторна тераса која е со поглед на базенот и гарнитура на терасата. Промена на постелнина, еднаш во текот на престојот.

 • Цените со * се однесуваат на пакет аранжман по лице, за 7 ноќевања со вклучен превоз
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лице се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз
 • Сместувањето во собите е после 13 часот по локално време, а напуштањето на собите е до 09 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмани 7+7 ноќевања, одобруваме 5% вкупен попуст
 • Плаќањето се врши во денарска противвредност по курс 62,00 денари
 • Цената само за превоз Скопје-Халкидики-Скопје
 • 35 еур за возрасен
 • 25 еур за дете од 2-12 години
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште)


     Градчето Фурка, веројатно за најголемиот број од туристите на Халкидики кои се прошетале долж двете страни на првиот крак, претставува едно од највпечатливите места кои ја дефинираат туристичка понуда на Касандра, со поглед кон заливот Термаикос и Солун. Иако не така експонирана, десната страна на Касандра (гледано кон морето) е сепак прекрасно дело на природата, која смело се поиграла со копното наспроти широчината на големиот залив и отвореното Егејско море. Градчето Фурка, како и многуте туристички места кои се нижат покрај оваа страна од првиот крак, е препознатливо по своите специфични географски карактеристики. Опкружено со пошумените страни на блиските ридови, положено покрај песочните плажи и синото море, ова место оддамна ги освоило своите први туристи. Добрата инфраструктура, организираните и квалитено изградени објекти за сместување, туристичките содржини на Фурка и ја дале карактеристиката за едно од најубавите места на десната страна од Касандpа.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди