Врати се назад

ВИЛА МЕМФИС- КАЛИТЕА

Грција / КАЛИТЕА

8

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1/3 СТУДИО
1/4 СТУДИО
19.05- 25.05.2019
6*
45 € ПРОМО
49 € ПРОМО
25.05 - 01.06.2019
7*
59 € ПРОМО
69 € ПРОМО
01.06 - 08.06.2019
7*
69 € ПРОМО
79 € ПРОМО
08.06 - 15.06.2019
7*
109 € ПРОМО
119 € ПРОМО
15.06 - 22.06.2019
7*
149 € ПРОМО
159 € ПРОМО
23.06- 02.07.2019
9
389 €
399 €
02.07- 11.07.2019
9
429 €
439 €
11.07- 20.07.2019
9
479 €
489 €
20.07- 29.07.2019
9
529 €
539 €
29.07- 07.08.2019
9
529 €
539 €
07.08- 16.08.2018
9
529 €
539 €
16.08- 24.08.2019
9
469 €
479 €
24.08- 31.08.2019
7*
189 €
199 €
31.08- 07.09.2019
7*
139 €
149 €
07.09- 14.09.2019
7*
99 €
109 €
14.09- 21.09.2019
7*
89 €
99 €
22.09- 29.09.2019
7*
59 €
69 €

Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени по лице за 7*ноќевања со вклучен превоз, трето и четврто лице доплаќаат за превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*), цените се намалуваат за 10€ по лице.

Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.

Попустот за рана уплата не се комбинира со попустот за уплатени два или повеќе аранжмани.

СЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  се дадени за наем на студио  (9) , превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Тргнување од Скопје: 05:00ч. На автобуската станица пред старо матично на Илинденска.

Превозот Ве остава до  најблиската локација на вилата,  каде може да застане и да се паркира

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

  • Во студијата е е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
  • Сместувањето во студијата е е во 14:00 (по локално време);
  • Напуштање на студијата е во 09:00 (по локално време);
  • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
  • За хигиената во студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
  • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
  • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
  • Задолжително патничко осигурување.
  • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност 1€ = 62,оо ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ОСКАР ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !      КАЛИТЕА е совршено место за луѓето кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белата песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва.  Нуди можност за уживање во многубројните, таверни, кафе барови, бутици, ресторани,  дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Слични Понуди