ВРЊАЧКА БАЊА 8 ДЕКЕМВРИ

 

 

 

ВРЊАЧКА БАЊА

 

КРАЛИЦА НА БАЊСКИОТ ТУРИЗАМ

 

 

 

 

 

Прв ден: 06.12.2020 (недела)

Состанок на групата наутро во 03.30 часот во Кавадарци, 05:00 во Скопје и 05:30 часот во Куманово и тргнување кон Врњачка Бања со попатни паузи за царински формалности и одмори. Пристигнување во Врњачка Бања  во претпладневните часови. Слободно време за разглед и прошетка низ центарот на Врњачка Бања, време за индивидуален ручек и слободни активности. Сместување на групата во хотел „Zepter 4*, во двокреветни соби, кој се наоѓа на извонредна локација  во строгиот центар на Врњачка Бања. Слободно попладне за индивидуални активности и користење на СПА центарот на хотелот (внатрешен базен, сауна,џакузи ...). Вечера. Ноќевање.

 

 

Втор ден: 07.12.2020 (понеделник)

Појадок. По појадокот можност за користење на базенот со термална минерална вода во хотелот. Слободен ден за индивидуални активности и прошетка по познатата Променада, можност за шопинг во многуте продавници и посета на прочуениот пазар каде што можете да купите познати млечни производи од домашно потекло. Вечера. Ноќевање.

 

 

Трет ден: 08.12.2020 (вторник)

Појадок. Слободно време за прошетка и шопинг до тргнување. Одјавување од хотелот и заминување кон Македонија со попатна посета на Врање за прошетка, индивидуален ручек и шопинг. Пристигнување во вечерните часови.

 

 

 

 

Цена: 7.370 денари по лице

 

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • Превоз со туристички автобус на наведената релација 
  • Сместување во Хотел Zepter 4**** на база 2 полупансиони (појадок и вечера) во двокреветни соби
  • Wi-Fi интернет
  • Користење на СПА центарот на хотелот (внатрешен базен со термална минерална бања, сауна и џакузи)
  • Посета на Врање
  • Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

 

 

Во цената не е вклучено:

  • Туристичка такса 150 денари по лице за две ноќи (се плаќа во агенција)
  • Индивидуални трошоци
  • Задолжително патничко осигурување (информации во агенција)

 

Напомена: За реализација на ова патување потребни се минимум 30 патници.