НОВА ГОДИНА - СОФИЈА >>

Нова Година 2020 во СОФИЈА

Промо цена за уплата до 15.11.2019 – 75 евра/ 4.650 мкд

Цена на аранжманот  85 евра / 5270 мкд

1 ден -30.12.2019  Понеделник

Поаѓање за Софија во 05:00 ч. Организиран разглед на градот со локален водич (градскиот плоштад, Цумот, Парламентот, Националниот и историски музеј, црквите Ротонда, Св. Софија, Св. Недела, Руската црква, Храмот Александар Невски со дванаесетте позлатени куполи, Дворецот на културата…. Сместување во хотел Феста 4*.Во вечерните часови, организирано Предновогодишна забава во кафана(механа) – (факултативно). Ноќевање.

2 ден-31.12.2019  Вторник

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки. Препорачуваме да се одморите за вечерната прослава. Дочек на Нова Година 2020 во СОФИЈА на некој од плоштадите или во дискотека (факултативно).

3 ден-01.01.2020 Среда

Појадок. Одјавување од хотелот во 10:30 часот. Организирана посета за шопинг на PARADISE CENTER, IKEA, RING MАLL и DECATHLON. Во 17:00 часот поаѓање за Скопје.Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

Цената е по ЛИЦЕ и вклучува:

 • Превоз со високо туристички автобус,
 • Разглед со локален водич,
 •  3 дена/2 ноќевања со појадок во хотел FESTA 4*
 •  Организирана посета на PARADISE CENTER, IKEA и RING MАLL,
 •  Придружник и организација на патувањето

Цената не вклучува:

 • Патничко осигурување
 • Доплата за еднокреветна соба
 • Туристичка такса 2 евра по лице за двете ноќевања
 • Предновогодишна забава во механа\
 •  Дочек на Нова Година во Дискотека

Напомена:

 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на агенциите членки на СКТМ.
 • За реализација на аранжманот потребен е минимум од 25 патници.
 • Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и копија од пасош, комплетна доплата 7 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62 мкд.
 • Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршувањето на патувањето.