КУШАДАСИ - ОРГАНИЗИРАНО ПАТУВАЊЕ

 ПРОГРАМА НА ПАТУВАЊЕТО : 

1 ДЕН - СКОПЈЕ - КУШАДАСИ

Состанок на групата во 09 30 часот на паркингот наспроти хотел Холидеј Ин.

Поаѓање во 10 00 часот. Се патува кон Турција, преку Грција. Дневно и ноќно патување, со попатни паузи за одмор и царински формалности. 

2 ДЕН - КУШАДАСИ

Пристигнување во Кушадаси во утринските часови. Сместување во хотел после 13 00 часот. Слободно време. Инфо состанок со претставник. Ноќевање.

3  - 11 ДЕН - КУШАДАСИ.

Слободно време за одмор и индивидуални активности. 

12 ДЕН - КУШАДАСИ 

Појадок. Напуштање на собите до 10 00 часот по локално време. Поаѓање кон Македонија во 14 00 часот по локално време. Дневно и ноќно возоње со попатни паузи и редовни царински формалности. 

13 ДЕН - СКОПЈЕ

Пристигнување во Скопје во утринските часови.

 

 

ХОТЕЛ TECIMEN 2*

Се наоѓа на 500 м од море , во централниот дел на градот. Сите соби располагаат со  тв, балкон, клима.На гостите на располагање им се нуди и сеф на рецепција.Во склоп на хотелот се наоѓа и ресторан , бар и мал базен.

Термин

Цена за 10 ноќевања со појадок

01.06 – 11.06.2019

119 евра

06.06 – 16.06.2019

119 евра

11.06 – 21.06.2019

149 евра

16.06 – 26.06.2019

149 евра

21.06 – 01.07.2019

149 евра

26.06 – 06.07.2019

179 евра

01.07 – 11.07.2019

179 евра

06.07 – 16.07.2019

189 евра

11.07 – 21.07.2019

189 евра

16.07 – 26.07.2019

189 евра

21.07 – 31.07.2019

189 евра

26.07 – 05.08.2019

189 евра

31.07 – 10.08.2019

189 евра

05.08 – 15.08.2019

189 евра

10.08 – 25.08.2019

189 евра

20.08 – 30.08.2019

189 евра

25.08 – 04.09.2019

189 евра

04.09. – 14.09.2019

169 евра

09.09 – 19.09.2019

169 евра

14.09 - 24.09.2019

169 евра

19.09 – 29.09.2019

169 евра

23.09 – 04.10.2019

169 евра

 

Во цената е вклучено

 • 10 ноќевања со појадок (BB) , клима и превоз.
 • Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.    
 • Дете од 6-11,99 години 20% попуст.                                                   
 • Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019                                       
 • Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден.
 • Напомена: Термините во табелите се одесуваат на термин за сместување во хотел
 • Поаѓањето е еден ден претходно , во 10 часот од паркингот  спроти  хотелот Холидеј Ин.

 

 

ХОТЕЛ MELIKE 3*

Се наоѓа  на 50 м од најпознатата плажа Ladies Beach,и на 2 км од центарот на градот. Хотелот располага за надворешен базен, бар ,соба за забава која вклучува со пикадо и пинг понк .Хотелот има 72 соби повеќето се со поглед на море ,опремени со тв, фен за коса.

                                                                                                                       

Термин

Цена за 10 ноќевања со појадок

01.06 – 11.06.2019

259 евра

06.06 – 16.06.2019

259 евра

11.06 -  21.06.2019

259 евра

16.06 – 26.06.2019

259 евра

21.06 – 01.07.2019

259 евра

26.06 – 06.07.2019

279 евра

01.07 – 11.07.2019

310 евра

06.07 – 16.07.2019

310 евра

11.07 – 21.07.2019

310 евра

16.07 – 26.07.2019

310 евра

21.07 – 31.07.2019

310 евра

26.07 – 05.08.2019

310 евра

31.07 – 10.08.2019

310 евра

05.08 – 15.08.2019

310 евра

10.08 – 25.08.2019

310 евра

20.08 – 30.08.2019

310 евра

25.08 – 04.09.2019

289 евра

04.09. – 14.09.2019

279 евра

09.09 – 19.09.2019

259 евра

14.09 - 24.09.2019

259 евра

19.09 – 29.09.2019

259 евра

23.09 – 04.10.2019

259 евра

 

Во цената е вклучено

 • 10 ноќевања со појадок и вечера (BB) , клима и превоз.                                                          
 • доплата за вечера 30 € по лице
 • Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
 • Дете од 6-11,99 години 20% попуст. 
 • Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019
 • Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден. 
 • Напомена: Термините во табелите се одесуваат на термин за сместување во хотел
 • Поаѓањето е еден ден претходно , во 10 часот од паркингот спроти хотелот Холидеј Ин.                                                                                     

 

 

ХОТЕЛ ALBORA 3*

Се наоѓа на околу 1 км од најпознатата плаза Ladies Beach , и на 1 км од центарот на Кушадаси. Хотелот располага со вкупно 50 соби , базен,ресторан,лоби бар.Секоја соба располага со клима ,сопствена бања, балкон (освен трокреветните ).Во склоп на хотелот има сауна,турска бања,масажа.

 

Термин

Цена за 10 ноќевања со појадок

01.06 – 11.06.2019

259 евра

06.06 – 16.06.2019

259 евра

11.06 -  21.06.2019

259 евра

16.06 – 26.06.2019

259 евра

21.06 – 01.07.2019

259 евра

26.06 – 06.07.2019

279 евра

01.07 – 11.07.2019

319 евра

06.07 – 16.07.2019

319 евра

11.07 – 21.07.2019

319 евра

16.07 – 26.07.2019

319 евра

21.07 – 31.07.2019

319 евра

26.07 – 05.08.2019

319 евра

31.07 – 10.08.2019

319евра

05.08 – 15.08.2019

310 евра

10.08 – 25.08.2019

310 евра

20.08 – 30.08.2019

319 евра

25.08 – 04.09.2019

289 евра

04.09. – 14.09.2019

279 евра

09.09 – 19.09.2019

259 евра

14.09 - 24.09.2019

259 евра

19.09 – 29.09.2019

259 евра

23.09 – 04.10.2019

259 евра


Во цената е вклучено :

 • 10 ноќевања на база на полупансион ( појадок и вечера).
 • Дете од 0-5,99 години (само превоз) 60 €, второ дете 20% попуст.
 • Дете од 6-11,99 години 20% попуст. 
 • Климата во цената е вклучена од 01.07.2019- 31.08.2019
 • Цените се дадени во евра за уплата во денарска противвредност 1 €=62 ден.
 • Напомена: Термините во табелите се одесуваат на термин за сместување во хотел
 • Поаѓањето е еден ден претходно , во 10 часот од паркингот спроти хотелот Холидеј Ин.