ИНТЕРХОТЕЛ САНДАНСКИ - 01.02.2019 - 31.01.2020 >>

Ценовник од 01.02.2019 до 31.01.2020


 
капацитет                           петок и сабота               недела-четврток         7+ ноќи
SGL standard (еднокреветна стандард соба)


1adl                                             60 €                         48 €                             46 €
1adl +1chd (4-11,99)                    63 €                         50 €                             49 €
1adl +2chd (0-3,99 и 4-11,99)       63 €                         50 €                             49 €


SGL lux (еднокреветна лукс соба)


1 adl                                            66 €                        54 €                             50 €
1adl +1chd (4-11,99)                    68 €                        55 €                             54 €
1adl +2chd (0-3,99 и 4-11,99)       68 €                        55 €                             54 €


DBL standard (двокреветна стандард соба) 


2 adl                                             76 €                       60 €                              59 €
2 adl+1chd (0-3,99)                       76 €                       60 €                              59 €
2 adl+1chd (4-11,99)                      88 €                      70 €                              68 €
2 adl+2chd (0-3,99 / 4-11,99)         88 €                      70 €                              68 €
2 adl+1chd (12-15,99)                   104 €                     83 €                              81 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 )      105 €                     84 €                              82 €


DBL lux (двокреветна лукс соба)


2 adl                                                86 €                   69 €                              66 €
2 adl+1chd (0-3,99)                          86 €                   69 €                              66 €
2 adl+1chd (4-11,99)                        98 €                   79 €                              76 €
2 adl+2chd (0-3,99 / 4-11,99)           98 €                   79 €                              76 €
2 adl+1chd (12-15,99)                    114 €                   92 €                              88 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 )       114 €                   92 €                              88 €


Studio (студио стандард – без кујна)


2 adl                                               124 €                100 €                             96 €
2 adl+1chd (0-3,99)                         124 €                100 €                             96 €
2 adl+1chd (4-11,99)                       124 €                100 €                             96 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)             124 €               100 €                             96 €
2 adl+2chd (4-11,99/4-11,99)           124 €               100 €                             96 €
2 adl+1 chd (12-15,99)                     152 €               123 €                            118 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 )         152 €               123 €                            118 €
3 adl                                                152 €               123 €                            118 €
3 adl+1chd (4-11,99)                        152 €               146 €                            140 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)             152 €               146 €                            140 €


APP lux (апартман лукс)


2 adl                                                140 €                112 €                           108 €
2 adl+1chd (0-3,99)                          140 €                112 €                           108 €
2 adl+1chd (4-11,99)                        140 €                112 €                           108 €
2 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)             140 €                112 €                           108 €
2 adl+1chd (12-15,99)                      168 €                135 €                           130 €
2 adl+2chd (0-3,99 /12-15,99 )         168 €                135 €                           130 €
3 adl                                                168 €                135 €                           130 €
3 adl+1chd (0-3,99)                          168 €                135 €                           130 €
3 adl+1chd (4-11,99)                        180 €                145 €                           140 €
3 adl+2chd (0-3,99/4-11,99)             180 €                145 €                           140 €


Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд
Легенда: adl – возрасен , chd – дете
Доплата: вечера 12€ – возрасен, 8€ – дете 4-12

Цените НЕ ВАЖАТ за национални и верски празници, семинари, конгреси, и за дати;
01-04.03.2019, 03-06.05.2019, 24-26.05.2019

Во цената Е вклучено:

Ноќевање со појадок
Користење на сауна, парна бања, фитнес центар
Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери)
Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С
Лежалка и пешкир покрај базените
Безжичен интернет во целиот хотел
Паркинг
Сеф на рецепција
Детско катче со аниматор
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:


Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Капацитет за сместување

сместување                                  минимум                                  максимум


двокреветна соба                     1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15,99 г. + 1 дете до 3,99 г.
студио стандард                       1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11,99 г. + 1 дете до 3,99 г.
апартман лукс                          1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11,99 г. + 1 дете до 3,99 г.


Напомена !


Дел од стандард собите на II кат се без клима и со разделени кревети
Сместување по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање до 12:00 ч. (локално време)
Стандардните соби се на I-II-III-IV кат.
Лукс собите се наоѓаат на V-VI-VII кат.
Големината на собите е 25м2.V

СМЕСТУВАЊЕ

Интерхотел Сандански нуди сместување во 262 пространи соби, 17 апартмани и 6 студија.
Сите имаат модерна, пространа и пријатна внатрешност.

Стандардните соби се наоѓаат на I-II-III-IV кат.
Лукс собите се наоѓаат на V-VI-VII кат.
Големината еднокреветни и двокреветни соби  25м2.

Спецификација на соби:
17    АПП лукс – спална соба, дневна соба со софа на развлекување.
06   Студио – една спална соба и дневна соба со тросед на развлекување. (нема врата измеѓу)
82   Двокреветни соби Лукс со брачен кревет или два разделени кревети.
180 Двокреветни соби Стандардни со брачен кревет или два разделени кревети. .

Во собите:
кабловска ТВ, безжичен интернет, телефон, минибар (со доплата), бањите се со специјална тоалетна козметика, балкун со поглед на градот, планината, базенот, паркингот или паркот.

Сместување и напуштање на собите :
Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)
Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

DBL – двокреветна стандард
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99
*можност за connect соби (две DBL соби поврзани со врата) во зависност од расположливоста во моментот

DBL – двокреветна лукс
Брачен кревет или два единечни, софа на спуштање и можност за бебешко креветче (нова гарнитура, 5-7 кат)
Максимален капацитет: 2 возрасни + 1 дете до 15,99 + 1 дете до 3,99

STD – студио стандард
Спална со еден брачен кревет, физички одделена  (без врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче (1-4 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год

APP – апартман лукс
Спална со еден брачен кревет, физички одделена (со врата) дневна со кауч на спуштање и можност за бебешко креветче, две купатила (5-7 кат)
Максимален капацитет: 3 возрасни + 1 дете до 11,99 год + 1 дете до 3,99 год.

Сместување Минимум Максимум
 Двокреветна соба 1 возрасен 2 возрасни + 1 дете до 15.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Студио СТАНДАРД 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.
 Апартман ЛУКС 1 возрасен 3 возрасни + 1 дете до 11.99 г. + 1 дете до 3.99 г.

Политика за деца:
Дете под 3,99 години се сместува – бесплатно.
Дете на возраст од 4 – 11,99 год. користи попуст.
Лице кое има навршени 12 год. во времето на пријавување,се смета како возрасна особа.
Возрасен или дете на дополнително легло користи попуст.
Дете од 4-11.99 год. на редовно легло користи попуст.

ХОТЕЛСКИ СОДРЖИНИ

Интерхотел **** Сандански е најголемиот СПА комплекс во Југозападна Бугарија.
Лоциран во центарот на Сандански во близина на главната пешачка улица и паркот на градот.
На само 40 км од Македонската граница.
Овај регион има најтопла клима во Бугарија и најмногу сончеви денови во годината.
Во областа се наоѓаат над 80 минерални извори со температура од 33°С до 83°С со ниска минерализација и успешно се користат за третмани на најразлични болести….
Интерхотел Сандански може да ги задоволи најпребирливите вкусови на најголемите гастрономи.
Во комплексот се лоцирани три ресторани, лоби бар, базен бар, тениско кафуле и пица бар.
Ресторанот “Сандански”е најголемиот ресторан во градот Сандански со капацитет од 320 седишта а има и има голема тераса
Медитерански ресторан “Ренесанса” е декориран во медитерански стил. Токму ова е местото каде што можете да уживате во национални и интернационални на јадења, кои се своевидна уникатна мешавина од типичните за регионот специјалитети со вкус на медитеранска кујна.
Таверната “Булгари”е местото каде што ќе го почувствувате автентичниот дух на минатите времиња. Местото е во типичен стил изградена само од дрво и камен. Механата е опремена како автентична куќа, во која не му недостасува дури и традиционалниот тревни двоснежен тревник и врела ракија. Овде можете да го допрете минатото и да го вкусите вкусот на традиционалната бугарска кујна од стари рецепти со локални вина.
Лоби барот на хотелот нуди пријатна атмосфера. Ова е местото каде што можете да ги сретнете првите сончеви зраци со утринско кафе или да уживате во прекрасниот зајдисонце со некој близок и омилен пијалок. Комбинацијата на освежителен коктел и убава компанија до минералните базени ќе го стави крајниот бар на вашата слика во целосна блаженство и релаксација.
Бар-базен на Интерхотел Сандански нуди тонизирачки пијалоци, свежо цедени сокови и свежо коктели, со кои можете распуштен по SPA терапија или спортски тренинг.

Овај хотел е најголемиот балнео и СПА комплекс во југозападна Бугарија.
Вгнезден во прегратките на величествената Пирин планина, хотелот е лоциран во центарот на Сандански и се наоѓа во непосредна близина на градскиот парк и главната улица.
На територијата на Интерхотел Сандански се наоѓа еден од најголемите медицински центри за балнеолечење и рехабилитација.
За љубителите на целосна релаксација Интерхотел Сандански располага и со модерен СПА центар, благодарение на чудните својства на водата.
За најмалите гости хотелот се погрижил да имаат забава во современо декорирано детско катче, во кое ги очекуваат насмеан, грижлив и забавен аниматор.
Хотелот ниди интернет зона, бесплатен паркинг и гаража, фризерски и козметички салон, бутик продавница, три конференциски сали со капацитет од 20 до 250 места, кои располагаат со целосна техничка опрема за спроведување на совршена работна конференција, когрес, семинар или работилница.

Хотелски содржини:

Користење на надворешен топол термички базен со температура на водата 38°C,
Надворешен базен со минерална вода со температура на водата 31-33°C
Внатрешен базен со со минерална вода со температура на водата 31-33 ° C,
Сауна,
Парна бања,
Фитнес сала,
Бесплатен безжичен интернет во хотелот,
3 ресторани – Сандански/Ренесанс/Механа Булгаре со различен капацитет и вид на кујна,
Кафе скаткарница,
Лоби бар,
Бар до базенот,
Игротека за деца,
Продавница/бутик,
Салон за убавина,
Фризерски салон,
Паркинг.

УСЛОВИ НА ХОТЕЛОТ

Политики на Interhotel 4*

14;00h
 
12;00h
 
Информации во УСЛОВИ НА ХОТЕЛОТ
 
30%
 
Доплати за деца на редовни или дополнителни легла во ценовникот
 
Сместување на миленици не е дозволено
 
Важат условите на Интерхотел и Општите услови за патување на Т.А. ОСКАР ТРАВЕЛ СЕРВИС.