БУГАРИЈА ЛЕТО 2020

CHAIKA BEACH RESORT 3* - Сончев Брег

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE услуга

Chaika Beach Resort 3* - All Inclusive се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на 30м од плажа. Хотелот е поделен во три згради, од кои некои нудат прекрасен поглед кон морето. Располага со директен пристап до плажа, 2 отворени базени, неколку ресторани и барови и Спа центар.Сите соби и студија имаат клима уред, ТВ и фен во бањата. Free WiFi е на располагање во lobby-то на хотелот. Целокупната понуда вклучува главен ресторан со разновидни вкусни оброци, лоби бар, базен бар и Mistique клуб бар. Чадори за сонце и лежалки се бесплатни на базенот.Chaika Beach Resort 3* има тим на професионални аниматори, со дневни и вечерни активности, како лов на богатство, игри на плажа и детски дискотеки за помладите гости. Исто така, се организираат  спортски игри и тематски претстави за возрасните.

ТЕРМИНИ

08.06-21.06.2020

01.09-10.09.2020

ALL INCLUSIVE

22.06-05.07.2020

24.08-31.08.2020

ALL INCLUSIVE

06.07 - 23.08.2020  

ALL INCLUSIVE

DBL METROPOL park view 2+1

46 €

47 €

 55 €

DLB ARKADIA park view 2+2

48.4 €

54 €

57,20 €

APARTMAN ARKADIA park view 2+2 / 2+3

56,10 €

61.60 €

65 €

DBL CHAIKA  - sea view 2+2

 51,70 €

 57,20 €

 60,50 €

STUDIO ARKADIA  park view 2+2

50,60 €

56,10 €

59,40 €

STUDIO CHAIKA sea view 2+2

54 €

59,40 €

62,70 €

 

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • - Користење на базен
 • - Лежалки и чадори покрај базенот
 • - Детско катче
 • - Интернет
 • - Забавен дел, анимација

Попусти:

 • Дете до 4.99 години - бесплатно
 • Прво дете 5-11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - бесплатно
 • Второ дете од 5 -11.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни - 50% од цената за возрасен
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба/студио/апартман - 20% попуст на регуларната цена
 • Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден
 • Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

                            

  HOTEL PERLA 3* - SUNNY BEACH

Хотел Perla се наоѓа на само 200 метри од центарот на Сончев Брег и 300 метри од прекрасната песочна плажа. Сите соби и апартмани во хотелот Perla се климатизирани и се карактеризираат со класичен декор и сите имаат балкон, кабловска телевизија и фрижидер. Wi-Fi е бесплатен на јавни места.

  ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ

- 20% попуст за резервации направени до 31.01.2020

- 15% попуст за резервации направени до 30.04.2020

Цени за термини по типови простории за ALL INCLUSIVE

ТЕРМИНИ

20.05.2020 - 19.06.2020   

ALL INCLUSIVE

20.06.2020 - 05.07.2020  27.08.2020 - 10.09.2020 

ALL INCLUSIVE

06.07.2020 - 26.08.2020   ALL INCLUSIVE

Лице во двокреветна соба  

25 €

36 €

 44 €

Лице во Апартман

33 €

 49,50 €

63 €

Цените се во евра по лице за 1 ноќевање на база ALL INCLUSIVE и вклучуваат :

 • - Користење на базен
 • - Лежалки и чадори покрај базенот
 • - Фитнес сала
 • - Интернет

Капацитет на сместување:

 • Двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете до 12,99 години или 3 возрасни
 • Апартман  -  2 возрасни + 2 деца до 12,99 години или 3 возрасни + 1 дете до 12,99 години, 4 возрасни

 Попусти и доплати:

 • Дете до 1.99 години - бесплатно
 • Прво дете 2-12.99 години на дополнителен кревет со двајца возрасни во двокреветна соба или апартман - бесплатно
 • Второ дете до 12.99 години со двајца возрасни во АПАРТМАН - 8е на ден
 • Трет возрасен во АПАРТМАН -  10е на ден
 • Дете до 12.99 години со тројца возрасни во АПАРТМАН - бесплатно
 • Четврт возрасен во АПАРТМАН - 10е на ден
 • Возрасен на дополнителен кревет во двокреветна соба  - 20% попуст на регуларната цена
 • Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден

 

 

ROXY APART HOTEL – SUNNY BEACH

СТУДИЈА И АПАРТМАНИ

ROXY Apart hotel се наоѓа во северниот дел на Сончев Брег, на 150-200 метри од прекрасната песочна плажа кај хотелот Victoria Palace 5*. Гостите на ROXY Apart hotel ги користат базените од  Sunny Victory Apartments, кои се наоѓаат веднаш до ROXY Apart hotel.
Сите апартмани и студија имаат балкон, кујна и кабловска телевизија.

Цени за термини по типови простории и услуги

Термини

(цена за наем на студио или апартман од ден)

01.06-14.06

01.09-30.09

14.06-30.06

24.08-31.08

01.07-23.08

СТУДИО  максимум 3 лица

29 €

37 €

49 €

АПАРТМАН  2+2 (една спална и дневна соба)

38 €

48 €

60 €

АПАРТМАН  4+2 (две спални и дневна соба)

 45 €

 59 €

 79 €

Цените се во евра за студио или апартман за 1 ноќевање и вклучуваат :

 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори покрај базенот
 • Паркинг
 • Доплати:
  - 5 лице во Aпартман со една спална доплаќа 11 евра на ден
 • Во цените не е вклучено : патничко осигурување и туристичка тaкса 1€ по лице на ден 
 • Цените се во евра, а плаќањето е исклучиво во денари по курс 62 мкд=1евро

 

ВАЖАТ ОПШТИТЕ УСЛОВИ НА СКТМ