ОХРИД - ХОТЕЛСКО СМЕСТУВАЊЕ ЛЕТО 2020

ХОТЕЛ КЛИМЕТИЦА

 Населба Св. Стефан – Охрид

Хотел Климетица ви нуди незаборавни мигови поминати во природен амбиент. Сместен во густа борова шума, во непосредна близина на Охридското Езеро, на само 4км. оддалеченост од градот Охрид во туристичката населба Св.Стефан, Климетица е идеално место за одмор и релаксација.

Цени за јули, август и септември

-          5 дневен аранжман – 5 полупансиони – 7000,00 денари – поглед шума

-          7 дневен аранжман – 7 полупансиони – 9100,00 денари – поглед шума

-          5 дневен аранжман – 5 полупансиони – 8000,00 денари – поглед езеро

-          7 дневен аранжман – 7 полупансиони – 10 500,00 денари – поглед езеро

 

 • Напомена :
 • Цените во табелата се по лице во двокреветна соба со вклучен појадок и вечера ( шведска маса)
 • За сместување во еднокреветна (1/1соба) – 30% ДОПЛАТА.
 • Деца до 6 години – БЕСПЛАТНО
 • Деца од 6 -12 години – плаќаат 50% од цената.

 

 

Маива Хотел&Спа ****
нас. Св. Стефан, Охрид

 

Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица. Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови.

-          5 дневен аранжман  - полупансион – 9 500,00 денари

-          7 дневен аранжман – полупансион – 12 600,00 денари

 

 • НАПОМЕНИ :
 • Цените се по лице во двокреветна соба со вклучен доручек и вечера (шведска маса)
 • За сместување во еднокреветна соба доплата + 30%
 • Деца до 6 години се гратис
 • Деца од 7-12 години плаќаат 50% од цената

 

 

 

ХОТЕЛ ТИНО ЦЕНТАР

Локација: На самиот breg на прекрасното Охридско Езеро, на само 150 метри од
срцето на древниот град на светлината - Охрид.
Капацитет: Хотелот располага со 59 hotelski sobi, 2 apartmani, ресторан со 150
седишта, аперитив бар, хотелска тераса со 150 седишта, комплетно технички опремена конференциска сала 

со 60 седишта, лифт.  Сопствен паркинг обезбеден со сигурносни
камери.
Стандарди: Секоја соба е опремена со ТВ, интернет конекција, телефонска линија,
централна климатизација, купатила целосно опремени со тоалетна галантерија и фенови, туш
кабини, противпожарен алармен систем, 24 часа рецепција со целосна секретарска опрема.
Spa centar:џакузи, сауна, турска бања. достапен на гостите во цената на сместувањето.

 

Соба ЦЕНА ПО ЛИЦЕ  - 1-3 ноќевања
со појадок 
Цена по лице  над 4 ноќевања
Еднокреветна  45 еур 35 Еур
Двокреветна  29,50 еур 25 еур
Трокреветна  26,30 еур 23,30 еур
Цена за апартман макс 4 особи,
ноќевање со доручек
Цена за апартман макс 4 особи,
ноќевање со доручек
Aпартман  120 еур 100 еур

Деца до 5 години - ГРАТИС.
Деца од 5 - 12 години  - 50% ПОПУСТ
Доплата за оброк + 9 eur по лице на ден за еден оброк ( ручек или вечера)
 

ХОТЕЛ ИНТЕРНАЦИОНАЛ – ОХРИД ****

Цени за период од 01.06 – 30.09.2020

1/2 соба

3 100,00 денари

1/2 + 1 соба

3 720,00 денари

1/3 соба

3 720,00 денари

1/2+2 апартман

4 340,00 денари

1/4  апартман

4 340,00 денари


Цените се по соба ( услуга 1 ноќевање со појадок)

Напомени :

 • Цените во табелата се по соба на база на 1 ноќевање со појадок
 • Цена до 12 години се сместуваат БЕСПЛАТНО во 1/3, 1/2+2 или 1/4соби.
 • Хотелот ќе ги запази сите стандарди кој ќе бидат поставениод надлежните институции за заштита, безбедност и дезинфекција на целиот објектот .

 

 

ХОТЕЛ БЕЛВЕДЕРЕ ОХРИД

 

Хотел Белведере Ви пружа можност да ја осетите пријатната атмосфера и да имате незаборавен престој во сјајниот Охрид. Хотелот се наоѓа на 4 км од центарот на Охрид, на 100 метри од езерото, сместен во борова шума, во населбата Свети Стефан.

 

Хотел Белведере капацитети :

 • 24 часа услуги на рецепција
 • Аперитив / Снек Бар
 • Бар
 • Конференциска сала
 • Паркинг ( надворешен – сопствен).
 • Ресторан
 • Сефови
 • Соби за непушачи
 • Собна услуга
 • ТВ салон
 • Тераса

Секоја од собите има балкон, бања / туш , работна маса, Тв и кабелска

Миленичињата не се дозволени.

 

Ценовник валиден од 01.06 – 30.06.2020 и 01.09 – 31.10.2020

ТИП НА СОБА

ЦЕНА  - Ноќевање со појадок

1/1 СОБА

2020,00 денари денари

1/2  СОБА

1590,00 денари ( цена по лице)

СТУДИО - за две лица

4760,00 денари ( цена за две лица)

АПАРТМАН – за две лица

6040,00 денари ( цена за две лица)

 

Ценовник валиден од : 01.07 – 31.08.2020

ТИП НА СОБА

ЦЕНА  - Ноќевање со појадок

1/1 СОБА

2380,00 денари

1/2  СОБА

1710,00 денари ( цена по лице)

СТУДИО - за две лица

4760,00 денари ( цена за две лица)

АПАРТМАН – за две лица

6040,00 денари ( цена за две лица)


 • Напомени :
 • Цените се изразени во денари, за лице, по ден.
 • Туристичката такса и ДДВ – се вклучени во цената.
 • Доплата за оброк – 7 евра на ден на лице.
 • Деца од 3 – 8,99 години – 50% од вкупната сума на услугата, за помошно легло во 1/2 соба.

 

 • ЦЕНИ ВАЛИДНИ ЗА КОРИСНИЦИ НА ВАУЧЕРИ – ВЛАДА НА РМ

 

Тип на соба

Цена – ноќевање со појадок

1/1 СОБА

2000,00 денари -

1/2 СОБА

1 500,00 денари – по лице/ден

+ оброк – пансионски оброк (вечера)

430,00 денари по лице / ден

 

 Напомени :

 • Цените се по лице по ден – услуга ноќевање со појадок
 • Појадок – континентален
 • Вечера ( опционална со доплата) – порција оброк – главно јадење, салата и десерт.

( На барање на гостинот, постои опција за организација на вечерата во еден од двата ресторани : во строгиот центар на градот или во ресторанот Билјанини извори).