Врати се назад

VILA MAGDA - PEFKOHORI

Грција / ПЕФКОХОРИ

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
АПП 1/3+1
19.05 - 26.05.2018
7*
79
26.05 - 02.06.2018
7*
99
02.06 - 09.06.2018
7*
129
09.06 - 16.06.2018
7*
149
16.06 - 23.06.2018
7*
169
23.06 - 30.06.2018
7*
189
30.06 - 07.07.2018
7
390
07.07 - 14.07.2018
7
420
14.07 - 21.07.2018
7
450
21.07 - 28.07.2018
7
399
28.07 - 04.08.2018
7
399
04.08-11.08.2018
7
399
11.08 - 18.08.2018
7
399
18.08 - 25.08.2018
7
370
25.08 - 01.09.2018
7*
169
01.09-08.09.2018
7*
159
08.09-15.09.2018
7*
119
15.09 - 22 .09.2017
7*
79
22.09 - 29.09.2018
7*
79

Вила Магда е лоцирана во центарот на Пефкохори, со директен поглед  на море  и во непосредна близина на многубројните ресторани и кафе барови кои се простираат по должината на брегот.  Апартманите во оваа вила се реновирани и комплено опремени. Вилата располага со трокревени  апартмани. Располагаат со комплетно опремена кујна со шпорет ,голем фрижидер,телевизор, клима, и wc. Апартманите располагаат со две посебни простории. Во дневната има еден брачен кревет  и спалната соба со два единечни кревети. Вилата располага со сопствен ПАРКИНГ.        

Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата.

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во трокреветно студио и апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ, а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје Халкидики - Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).
 • Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

 • 1* - 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
 • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
 • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
 • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

 • 1-2 клучеви – 0,25 €.
 • 3 клучеви – 0,50 €.
 • 4клучеви – 1,00 €.

       Пефкохори се наоѓа на внатрешната страна на полуостровот Касандра, со прекрасен поглед на заливот Торонеос, а оддалечено е од Солун 107 км. Името го добил по богатата борова шума која го опкружува ( пефко – борово дрво; хорио – село ).Комбинацијата на зеленило и мирисот на боровите и тиркизно синото море, секако ќе допринесат за вашиот одмор да биде како од бајките. Освен тоа, Пефкохори го красат преубва црква, стариот плоштад, тесни улички со расцветани лимонови стебла, долга песочна плажа, осветлено шеталиште крај море, кое со првите вечерни часови потполно го меннува својот изглед. Тогаш станува центар на сите случувања, а за тоа допринесуваат и бројните таверни, рибни ресторани, пицерии и барови. Овде има се што може да ви затреба на вашиот одмор: бројни хотели, рент а кар агенции, супермаркети, продавници, амбуланта, аптека, пекара и пошта. За најмладите има салони за забава на деца, луна парк, игротека на отворено.Ако сакате да поминете одмор во кој ќе бидете ослободени од секојдневните обврски, да уживате во прекрасната песочна плажа, вкусот на грчката храна, мирисот на боровата шума, во звуците на морето, долги прошетки  тогаш Пефкохори е вашиот вистински избор.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди