Врати се назад

VILA HAUSE LITEA - NEA POTIDEA

Грција / НЕА ПОТИДЕА

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
1/2 СТУДИО
1/3 СТУДИО
1/4 АПАРТМАН
20.05. - 27.05.2018
7*
/
90
100
27.05 - 03.06.2018
7*
/
110
120
03.06 - 10.06.2018
7*
/
120
130
10.06 – 17.06.2018
7*
/
130
140
17.06 - 24.06.2018
7*
/
140
150
24.06 - 01.07.2018
7
/
280
320
01.07 - 08.07.2018
7
/
290
360
08.07 - 15.07.2018
7
/
320
380
15.07 - 22.07.2018
7
/
340
440
22.07 - 29.07.2018
7
/
360
440
29.07 - 05.08.2018
7
/
360
440
05.08 - 12.08.2018
7
/
360
440
12.08 - 19.08.2018
7
/
340
420
19.08 - 26.08.2018
7
/
320
380
26.08 - 02.09.2018
7*
/
170
190
02.09 - 09.09.2018
7*
/
120
140
09.09 - 16.09.2018
7*
/
100
120
16.09 - 23.09.2018
7*
/
80
100
23.09 - 30.09.2018
7*
/
70
90

Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е оддалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/2 и 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред ( вклучен во цената) и TВ.

Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без доплата.

 Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место.

 

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни
 • 25 € деца од 2 - 12 години
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ. ( ВО АГЕНЦИЈА). 

ХОТЕЛИ

 • 1* - 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
 • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
 • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
 • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

 • 1-2 клучеви – 0,25 €.
 • 3 клучеви – 0,50 €.
 • 4клучеви – 1,00 €.

 Неа Потидеа е првото населено туристичко место на првиот крак на само 68 м оддалечено од Солун, а од македонската граница 151 км. Малечко селце, познато по туризам и риболов. Има долга, широка, прекрасна песочна плажа. Посебно убаво за оние кои сакаат мир и тишина, семејства со деца. Самото место изобилува со различни таверни и кафеани во кои се подготвува и може да се вкуси традиционална грчка кујна.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди