Врати се назад

VILA HAUSE LITEA

Грција / НЕА ПОТИДЕА

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
1/2 СТУДИО
1/3 СТУДИО
1/4 АПАРТМАН
20.05. - 27.05.2017
7*
80
90
100
27.05 - 03.06.2017
7*
90
110
120
03.06 - 10.06.2017
7*
100
120
130
10.06 – 17.06.2017
7*
110
130
130
17.06 - 24.06.2017
7*
120
140
140
24.06 - 01.07.2017
7
240
270
300
01.07 - 08.07.2017
7
260
290
340
08.07 - 15.07.2017
7
280
310
360
15.07 - 22.07.2017
7
300
330
400
22.07 - 29.07.2017
7
300
350
420
29.07 - 05.08.2017
7
300
350
420
05.08 - 12.08.2017
7
300
350
420
12.08 - 19.08.2017
7
300
330
380
19.08 - 26.08.2017
7
240
310
360
26.08 - 02.09.2016
7*
120
150
160
02.09 - 09.09.2017
7*
100
120
130
09.09 - 16.09.2017
7*
90
110
120
16.09 - 23.09.2017
7*
70
90
100
23.09 - 30.09.2017
7*
60
80
90


ПЕРИОД
ВИЛА НИКОС - 1/4
ВИЛА НИКОС - 1/6
ВИЛА ПАНОРАМА 1/2
ВИЛА ПАНОРАМА 1/3
ВИЛА ПАНОРАМА 1/4
03.07 - 12.07.2017
279
269
319
309
299
10.07 - 19.07.2017
285
275
325
315
305
17.07 - 18.07.2017
319
309
359
349
339
26.07 - 06.08.2017
319
309
359
349
339
04.08 - 15.08.2017
319
309
359
349
339
13.08 - 22.08.2017
279
269
319
309
299


ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
СТУДИО 1/2
СТУДИО 1/3
20.05. - 27.05.2017
7
45 €
27.05-03.06.2017
7
79 €
89 €
03.06 - 10.06.2017
7
89 €
114 €
10.06 - 17.06.2017
7
149 €
114 €
17.06 - 24.06.2017
7
159 €
194 €
24.06 - 01.07.2017
7
189 €
224 €
01.07 - 08.07.2017
7
219 €
244 €
08.07 - 15.07.2017
7
239 €
284 €
15.07 - 22.07.2017
7
269 €
304 €
22.07 -29.07.2017
7
269 €
304 €
29.07 -05.08.2017
7
269 €
304 €
05.08-12.08.2017
7
269 €
304 €
12.08 - 19.08.2017
7
269 €
304 €
19.08 - 26.08.2017
7
239 €
274 €
26.08 - 02.09.2017
7
179 €
204 €
02.09 - 09.09.2017
7
119 €
154 €
09.09 - 16.09.2017
7
79 €
104 €
16.09 - 23.09.2017
7
59 €
74 €


ПЕРИОД
НОЌЕВАЊА
СТУДИО 1/2
СТУДИО 1/3
20.05. - 27.05.2017
7
45 €
59 €
27.05-03.06.2017
7
79 €
89 €
03.06-10.06.2017
7
79 €
114 €
10.06 – 17.06.2017
7
148 €
184 €
17.06 - 24.06.2017
7
159 €
194 €
24.06 -01.07.2017
7
189 €
224 €
01.07 - 08.01.2017
7
219 €
224 €
08.01 - 15.07.2017
7
239 €
284 €
15.07- 22.07.2017
7
269 €
304 €
22.07 - 29.07.2017
7
269 €
304 €
29.07 - 05.08.2017
7
269 €
304 €
05.08 - 12.08.2017
7
269 €
304 €
12.08 - 19.08.2017
7
269 €
263 €
19.08 - 26.08.2017
7
26.08 - 02.09.2017
7
179 €
204 €
02.09 - 09.09.2017
7
119 €
154 €
09.09 - 16.09.2017
7
79 €
104 €
16.09 - 23.09.2017
7
59 €
74 €

Вила HAUS LITEAПотидеа

 

        Вилата се наоѓа во мирното летувалиште Потидеа на почетокот на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, на околу 65 км од Солун. Од плажа е оддалечена 20 метри. Сместувањето е во 1/2 и 1/3 студиа и 1/4 апартмани (две простории, спална со брачен кревет и дневна со два оделни кревети) во два блока А и Б (позади блок А). И студиата и апартманите се со: опремена кујна, купатило, клима уред ( вклучен во цената) и TВ.

 

Вилата располага со сопствена уредена плажа со лежалки чие користење за гостите од вилата е без доплата.

 

 

 

 • Смените со * се однесуваат на 7 ноќевања со вклучен превоз по лице. Трето и четврто лице во 1/3 студио или 1/4 апп БЕСПЛАТНО  –  плаќаат само превоз доколку користат.
 • Смените без * се однесуваат на наем на цел апартман за 7 ноќевања без вклучен превоз.
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Сместување во собите е по 13 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10 % на вториот аранжман (не се комбинира).
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
  • возрасни: 35 €.
  • деца од 2 до 12 години: 25 € .
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште).

  • Цените се дадени по лице и плаќаат онолку лица колку што патуваат
 • Денот на поаѓање од Скопје е почетниот датум од секој од термините

 

Цената на аранжманот вклучува

 • Сместување на база 7/9 ноќевања во повеќекреветни апартмани/студија/соби/ во избраниот хотел или вила во Иос
 • Превоз со високо туристички автобус (AC/TV/DVD), на релација според програмата
 • Превоз со траект на релација Атина – Иос - Атина
 • Пратител на групата за времетраење на аранжманот
 • Организација на патувањето

Цената на аранжманот не вклучува

 • Факултативни излети
 • Индивидуални трошоци
 • Патничко и здравствено осигурување

Начин на плаќање:

 • Аконтација од 000 денари при пријавувањето.
 • Патникот остатокот од цената на аранжманот го плаќа во целост во најдоцна14 дена пред почеток на аранжманот
 • Уплатите се вршат во денарска против вредност 1€ = 62 денари
 • Важат општите услови на патување на СКТМ.

Напомена:

 • За патниците кои ќе користат сопствен превоз цената се намалува за 30€ од цените во табелата.
 • Наведените цени од табелата се однесуваат за тргнување од Скопје.
 • Сместувањето во сместувачките капацитети е во 14:00 часот (постои можност за порано сместување доколку дозволуваат условите), а напуштањето е во 09:00 часот.

 

Факултативни излети:

Наведените описи за излетите се од информативен карактер и може да бидат изменети од страна на локалните партнери кои се задолжени за нивната реализација.

 

PATHOS SUNSET BAR & MANGANARI BEACH

Плажата Manganari која не е класична плажа која продолжува во континуитет, туку се работи за серија од мали заливи односно повеќе мали плажи една до друга. Фасцинира со својата природна убавина, кристилно чиста вода со тиркизна боја и ситен песок. Одлично место каде можете да го поминете вашиот ден и да пробате некој од водените спортови. Едно од најатрактивните места за посета на Иос, целокупниот амбиент барем за момент Ве заробува со својата убавина, терајќи Ве да заборавите на реалноста.

Pathos sunset bar – Барот е направен на сртот од самото брдо на островот. Местоположбата Ви го нуди најубавиот поглед на зајдисонцето што некогаш сте можеле да го замислите. Ќе имате прилика да ги направите најдобрите фотографии од вашиот одмор. Поседува карактеристичен дизајн кој ќе Ве остави без зборови. Ова место мора да го посетите!

КРСТАРЕЊЕ СО БРОД

Ќе уживате во неверојатните пејсажи и убавини кои ги пружа островот Иос, ќе ги видите преубавите диви плажи и места од кои ќе Ви застане здивот, неверојатните и преубави места кои се заобиколени со тиркизно кристално чиста вода. Фотографиите од овие места се синоним за прекрасно поминат релаксирачки ден и за грчкиот туризам. Секако во текот на денот ќе застануваме повеќе пати поради фотографирање, и капење на сите овие преубави локалитети.

SUMMER FUN DISCOUNT PARTY АЛКА

SUMMER FUN PARTY DISCOUNT АЛКАТА која има традиција, има дава на FALCON TRAVEL патниците многу попусти на ова патување, но пред се Ви овозможува влез на официјалните забави на FALCON TRAVEL. Ви овозможува бесплатен влез на сите официјални журки на Summer Fun кои се одржуваат во дискотеките Far Out, Red Bull, Trafic, Sweet Irish, Flames, Crazy Viking… Summer Fun Discount алката Ви обезбедува и попусти во ресторани, таверни, beach bar-ови... Со алката добивате официјална Summer Fun маица за незаборавни спомени од море...

 

*Цените на факултативните излети ќе ги доставиме дополнително. За секое патување ќе следуваат и пакети на факултативни излети за кои ќе Ве информираме дополнително.

 

 

 Вила ВАСИЛИС – „А“ кат. - се наоѓа на 150 м. од прекрасната песочна плажа. Неодамна реновиран објект, сите студиа располагаат со две тераси (една на влезот, една од страна на спалната соба), кујните се одвоени од спалните соби. Секое студио е опремено со модерно опремена кујна, ВЦ, ТВ, клима (доплата 5€ на ден) и WI-FI (бесплатно).

Цените се дадени по студио за 7, 9 и 10 ноќевања (без превоз)

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • За понудите со 9 и 10 ноќевања НЕ нудиме организиран превоз
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
 • Во цената НЕ Е вклучен превоз


Цените се дадени по студио за 7, 9 или 10 ноќевања СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

За понудите 9 и 10 ноќевања НЕ нудиме организиран превоз

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ:

 • За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
 • За понудите со 9 и 10 ноќевања НЕ нудиме организиран превоз
 • Попустите не може да се комбинираат,
 • Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
 • Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата).


Неа Потидеа е првото населено туристичко место на првиот крак на само 68 м оддалечено од Солун, а од македонската граница 151 км. Малечко селце, познато по туризам и риболов. Има долга, широка, прекрасна песочна плажа. Посебно убаво за оние кои сакаат мир и тишина, семејства со деца. Самото место изобилува со различни таверни и кафеани во кои се подготвува и може да се вкуси традиционална грчка кујна.

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект