Врати се назад

STUDIO KOVIOU HOLIDAY VILLAGE - PARADISE

Грција / НИКИТИ

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊЕ
ЦЕНА по лице за ЕКО соба
ЦЕНИ за лице за студио / апартман
27.05-03.06.2018
7
159
179
03.06 - 10.06.2018
7
189
209
10.06 - 17.06.2018
7
209
229
17.06 - 24.06.2018
7
249
269
24.06 - 01.07.2018
7
259
279
01.07 - 08.07.2018
7
299
309
08.07 - 15.07.2018
7
309
329
15.07-22.07.2018
7
339
359
22.07 -29.07.2018
7
339
359
29.07 - 05.08.2018
7
339
359
05.08-12.08.2018
7
339
359
12.08-19.08.2018
7
339
359
19.08-26.08.2018
7
309
329
26.0-02.09.2018
7
279
299
02.09-09.09.2018
7
239
259
09.09-16.09.2018
7
199
219
16.09-23.09.2018
7
179
199
23.09-30.09.2018
7
149
169

         Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2 и 1/3 соби и студиа како и со 1/4 апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето и истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и WiFi интернет во сите простории на хотелот.

ПП - Полупансион : (во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во 4 креветни апартмани)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на објектот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:\r\n
   • возрасни: 35 €
   • деца од 2 до 12 години: 25 €
   • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)


        Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, брјни капацитеи се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди