Врати се назад

STUDIO KOVIOU HOLIDAY VILLAGE - PARADISE

Грција / НИКИТИ

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊЕ
ЦЕНА по лице за ЕКО соба
ЦЕНИ за лице за студио / апартман
28.05-04.06.2017
7
139
159
04.06-11.06.2017
7
169
189
11.06-18.06.17
7
189
209
18.06-25.06.17
7
209
249
25.06-02.07.17
7
249
259
02.07-09.07.17
7
269
299
09.07-16.07.17
7
279
309
16.07-23.07.17
7
289
319
23.07-30.07.17
7
289
319
30.07-06.08.17
7
289
319
06.08-13.08.17
7
289
319
13.08-20.08.17
7
289
319
20.08-27.08.17
7
259
299
27.08-03.09.17
7
209
269
03.09-10.09.17
7
199
239
10.09-17.09.17
7
169
199
17.09-24.09.17
7
139
179
24.09-01.10.17
7
129
149

         Paradise studios (дел од хотелот Koviou Holiday Village) се наоѓа на само 250 м. од една од најубавите плажи на Ситониа, Koviou. Располага со 1/2 и 1/3 соби и студиа како и со 1/4 апартмани на приземје, прв и втор спрат со поглед на прекрасната градина во дворот, а дел имаат и страничен поглед кон морето и истите имаат комплетно опремени кујни, сопствени тоалети, ТВ, клима уред (вклучена во цена) како и WiFi интернет. Пространиот двор од 5000м2 кој е богат со зеленило и хортикултурно уредување ќе го направат престојот на гостите пријатен и релаксирачки. На гостите во Paradise studios на располагање се сите содржини од хотелот Koviou Holiday Village како: користење на базенот, бесплатни лежалки и чадори на базен, бар на базен, отворено кино, вечерни забави, анимација на деца, како и WiFi интернет во сите простории на хотелот.

ПП - Полупансион : (во ресторанот на хотелот Koviou Holiday Village)

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
  • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

 

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби и апартмани со соодветен капацитет)
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во 4 креветни апартмани)
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на објектот
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман
 • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1€ = 62 денари.
 • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:\r\n
   • возрасни: 35 €
   • деца од 2 до 12 години: 25 €
   • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште)


        Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, брјни капацитеи се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди