Врати се назад

Hоtel Radina's Way 4*-Borovets

БУГАРИЈА / БОРОВЕЦ

8

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
01.12 -27.12.2017/ 05.03-31.03.18
18.12-28.12.2017 / 03.01-18.01.18
29.12.2016 - 02.01.2018
20.01-17.02.2018
18.02-04.03.2018
1/1 СОБА
53
76
123
65
61
1/2 СТАНДАРДНА СОБА
67
96
154
82
78
1/2 СОБА ( LARGE)
76
105
164
91
86
EДНОСПАЛЕН АПП.
85
114
172
101
96
ЕДНОСПАЛЕН АПП (ЛУКС)-
95
124
182
110
105

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА

15% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018
10% за резервација и уплата до 31.10.2017 за период на престој 02.01-06.01.2018
10% за резервација и уплата до 30.11.2017 за период на престој 02.01-06.01.2018 | 22.01-01.02.2018 | 04.03-01.04.2018

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 07.01-15.01.2018 | 04.03-26.03.2018 (се комбинира со попуст за рана резервација)

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО :

 • ПОЛУПАНСИОН  УСЛУГА ( ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА).
 • ТРАНСПОРТ ДО СКИ ЛИФТОВИ.
 • ВНАТРЕШЕН БАЗЕН.
 • САУНА.
 • ПАРНА БАЊА.
 • ФИТНЕС.
 • СКИ ГАРДЕРОБЕР.
 • СЕФ.
 • ИНТЕРНЕТ.
 • ПАРКИНГ.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ :

 • ДЕЦА ДО 1,99 ГОД. - БЕСПЛАТНО
 • ПРВО ДЕТЕ ОД 2 - 11,99 НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО - БЕСПЛАТНО.
 • ВТОРО ДЕТЕ ОД 2 -11,99 ГОД. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО - 50% ПОПУСТ ОД ЦЕНАТА ЗА ЛИЦЕ.
 • ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО СОБА - 20 % ПОПУСТ ОД ЦЕНАТА ЗА ЛИЦЕ.

ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА  ВЕЧЕРА ( ЗАДОЛЖИТЕЛНО ) : 

 • ВОЗРАСНИ - 80 ЕВРА
 • ДЕЦА - 40 ЕВРА
 •  

Доплата за ТУРИСТИЧКА ТАКСА ЗА ВОЗРАСНИ И ДЕЦА НАД 2 ГОДИНА - 1 ЕВРО НА ДЕН. Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m, и наjстарo планиско одморалиште во Бугарија - постои од 1896 година, кога царот Фердинанд создава летна резиденциjа. На 73 km северно е Софија, на 83 km jугозападно е Благоевград, а на 125 jугоисточно е Пловдив. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец - 2369 m, откаде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот.