Врати се назад

HOTEL NEAPOLIS - POLIHRONO

Грција / ПОЛИХРОНО

8

ПЕРИОД
НОЌЕВАЊЕ
1/2
27.05-03.06.2017
7 полупансиони
169
03.06-10.06.2017
7 полупансиони
199
10.06-17.06.2017
7 полупансиони
229
17.06-24.06.2017
7 полупансиони
259
24.06-01.07.2017
7 полупансиони
279
01.07-08.07.2017
7 полупансиони
299
08.07-15.07.2017
7 полупансиони
309
15.07-22.07.2017
7 полупансиони
329
22.07-29.07.2017
7 полупансиони
329
29.07-05.08.2017
7 полупансиони
329
05.08-12.08.2017
7 полупансиони
329
12.08-19.08.2017
7 полупансиони
329
19.08-26.08.2017
7 полупансиони
279
26.08-02.09.2017
7 полупансиони
255
02.09-09.09.2017
7 полупансиони
235
09.09-16.09.2017
7 полупансиони
215
16.09-23.09.2017
7 полупансиони
185

       Хотел Неаполис е лоциран на самиот брег на прекрасната песочна плажа во центарот на Полихроно се наоѓа хотелот Неаполис. Располага со 29 соби. 1/2 , 1/3, 13+1. Овој хотел е идеален избор за оние кои сакаат да бидат блиску на плажа. Во склоп на самиот хотел на располагање ви се наоѓаат ресторан, кафе бар, пицерија, бесплатен интернет и централни клима. Секоја од собите е опремена со бања (реновирана во 2013), тераса, ТВ, клима уред кој е вклучен во цената.

 

  • 1/2 соби имаат по 2 стандарни легла,
  • 1/3 соби имаат 3 стандарди легла или 1 брачен и 1 единечен кревет
  • 1/3+1 имаат 1 брачен, 1 единечен и едно дополнително легло на извлекување.

 

 

 •  

  Напомена:

  • Цените се дадени по лице и се однесуваат за 7ПП полупансиони (појадок+вечера)
  • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО (во соби со соодветен капацитет).
  • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет).
  • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата (во соби со соодветен капацитет).
  • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
  • Бесплатно користење на интернет во лоби барот и терасата на хотелот
  • Сместување во собите е после 14 часот по локално време а напуштање на собите е до 10 часот по локално време.
  • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман (не се комбинира).
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
  • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
   • возрасни: 35 €.
   • деца од 2 до 12 години: 25 €.
   • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус).


Бисерот на Касандра - Полихроно лоциран на само 97км од Солун и 160км од Македонија и поглед кон вториот крак Ситонија.Главна карактеристика е долгото шеталиште покрај кристалното море, како и изобилството од таверни, ресторани, барови, кафулиња, продавници, бутици.   

 

 

\r\n

 

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект