Врати се назад

Hotel Festa Chamkoria 4*-Borovets

БУГАРИЈА / БОРОВЕЦ

8

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
01.12-21.12.2017
22.12-28.12.17
29.12-01.01.18
02.01-13.01.18 / 26.01-15.02.18
14.01-25.01.18
16.02-04.3.18
05.03-09.04.18
1/2 СТАНДАРДНА СОБА
25 €
38 €
66 €
40 €
34 €
32 €
29 €
СТУДИО
28 €
43 €
76 €
45 €
40 €
36 €
33 €
АПАРТМАН
32 €
50 €
87 €
53 €
45 €
42 €
37 €
1/1 СОБА
36 €
56 €
99 €
60 €
52 €
48 €
43 €

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО : 

 • Цената е дадена по лице за 7 ноќи во Стандардна Соба.
 • Појадок и Вечера.
 • Wi-Fi
 • Транспорт до Гондола(по распоред)
 • Спа Центар(Внатрешен Базен,Сауна,Парна Бања,Фитнес Центар)
 • Паркинг
 • ВНАТРЕШЕН БАЗЕН
 • САУНА
 • ПАРНА БАЊА
 • ФИТНЕС
 • ПАРКИНГ

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ :

 • ПРВО ДЕТЕ ДО 2,99 - БЕСПЛАТНО
 • ПРВО ДЕТЕ ОД 3 - 12,99 год. на ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО - БЕСПЛАТНО
 • ВТОРО ДЕТЕ ОД 3 -12.99 год. на ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО - 50% ПОПУСТ.
 • ВОЗРАСЕН И ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО ВО СОБА - 30 % ПОПУСТ.
 • ДЕТЕ ДО 12,99 год. НА РЕДОВНО ЛЕГЛО СО 1 ВОЗРАСЕН - 50% ПОПУСТ.

ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА ( ЗАДОЛЖИТЕЛНО ) :

 • ВОЗРАСНИ   - 55 ЕВРА.
 • ДЕТЕ - 30 ЕВРА.

 

ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА ЗА ВОЗРАСНИ И ДЕЦА ДО  2 ГОДИНИ - 1 ЕВРО НА ДЕН.

 Боровец (до 1950 Чам кориjа) e светски рекреативен скијачки центар во планината Рила, ситуиран на надморска височина од 1350 m, и наjстарo планиско одморалиште во Бугарија - постои од 1896 година, кога царот Фердинанд создава летна резиденциjа. На 73 km северно е Софија, на 83 km jугозападно е Благоевград, а на 125 jугоисточно е Пловдив. Располага со многу скијачки патеки и ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е Jастребец - 2369 m, откаде има излаз кон Мусала, највисокиот врв на Балканот.