Врати се назад

HOTEL PERUN LODGE 4* - BANSKO

БУГАРИЈА / БАНСКО

Веб страна: www.perunlodge.com
8

ТИП НА СМЕСТУВАЊЕ
УСЛУГА
29.12-02.01.2018
03.01-12.01.2018
23.12-28.12.2017 / 13.01-19.01.18
20.01-03.02.2018
01.12-22.12.17/ 05.03-20.04.2018
Студио (2+1)
Полупансион
62€
35€
33€
34€
28€
ЕДНОСПАЛЕН АПП (2+2-
Полупансион
67€
38€
35€
36€
30€
Јуниор сјуит
Полупансион
67€
38€
35€
36€
30€

Локација : 350 м од жичарницата.

Хотелот се наоѓа во срцето на Банско. Располага со едноспални апартмани, студија, мазонети со една спална. Се состои од основен ресторан, зимска/летна градина, лоби бар, пијано бар, конференциска сала, паркинг, гаража, интернет, детски кат, ски гардеробер.
СПА Центар : затворен базен, надворешно и внатрешно џакузи, фитнес, сауна, масажи, парна бања, амам.

 

 

Попуст за РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% за резервација и уплата до 31.10.2017 | 10% за резервација и уплата до 30.11.2017 (попустите за рана рез. не важат за престој од 03.01-13.01.2018)

БОНУСИ : 7=6 за период на престој 03.01-13.01.2018 | 7=6 за период на престој 13.01-20.01.2018 (се комбинира со попуст за рана резервација)
7=6 за период на престој од 20.01-30.03.2018 (важи за резервации од 01.12.2017)

 Цените се по лице за 1 ноќ. на база ПОЛУПАНСИОН

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

 • ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)
 • ТРАНСПОРТ ДО ЖИЧАРНИЦА (ПО РАСПОРЕД)
 • ВНАТРЕШЕН БАЗЕН
 • САУНА
 • ПАРНА БАЊА
 • СКИ ГАРДЕРОБА
 • ПАРКИНГ 
 • ИНТЕРНЕТ 

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛОВИ

 • ДЕТЕ ДО 4.99 ГОД. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО-БЕСПЛАТНО
 • ДЕТЕ ОД 5-11.99 ГОД. НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО-17 ЕВРА НА ДЕН
 • ДЕТЕ ОД 6-11.99 ГОД. НА РЕДОВНО ЛЕГЛО- 25% ПОПУСТ 
 • ВОЗРАСЕН НА ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО-30% ПОПУСТ 
 • ДОПЛАТА ЗА ЕДНОКРЕВЕТНА СОБА :20 ЕВРА НА ДЕН (ВАЖИ ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-28.12.2017 И 13.01-20.04.2018)
 • ДОПЛАТА ЗА НОВОГОДИШНА ВЕЧЕРА (ЗАДОЛЖИТЕЛНО): ВО ОСНОВЕН РЕСТОРАН-ВОЗРАСНИ-80 ЕВРА.ДЕТЕ 40 ЕВРА; ВО ЗИМСКА ГРАДИНА ВОЗРАСНИ-70 ЕВРА,ДЕТЕ 35 ЕВРА
 • ДОПЛАТА ЗА ТУРИСТИЧКА ТАКСА ЗА ВОЗРАСНИ И ДЕЦА НАД 2 ГОД: 1 ЕВРО ПО ЛИЦЕ НА ДЕН


Како главни обележја се неговите природни убавини преточени преку националниот парк, а не помалку значајни се и старите населби со традиционална архитектура, долгата традиција и историја преточени и дополнети со нови хотелски комплекси и инфраструктура. Сите овие обележја го прават Банско да биде еден од најпосакуваните и најпрестижните скијачки ресорти во Источна Европа.

Во градот има бројни менувачници, неколку поголеми маркети, повеќе продавници за сувенири и луѓе кои продаваат разноразни антиквитети на плоштадот , како и продавници за зимска опрема и облека.

Во однос на рекреативниот скијачки центар во Пирин, Банско лежи на надморска височина од 9625 м и располага со 17 скијачки патеки во должина од 75 км и 27 ски – лифтови. Највисока точка на ски – центарот е 2560 м, а најниската е 1000 м.