Врати се назад

HOTEL KOVIOU HOLIDAY - NIKITI

Грција / НИКИТИ

8

ПЕРИОД
УСЛУГА
По лице во 1/3 соба
По лице во 1/3+1 стандард
По лице во 1/4 и 1/5 дуплекс
27.05-03.06.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
189
205
225
03.06 - 10.06.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
219
239
259
10.06 - 17.06.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
259
279
299
17.06 - 24.06.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
279
309
329
24.06 - 01.07.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
299
329
349
01.07 - 08.07.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
329
359
389
08.07 - 15.07.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
359
399
439
15.07 - 22.07.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
399
459
499
22.07 - 29.07.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
399
459
499
29.07 - 05.08.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
399
459
499
05.08 - 12.08.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
399
459
499
12.08 - 19.08.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
399
459
499
19.08 - 26.08.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
379
419
439
26.08 - 02.09.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
319
369
389
02.09 - 09.09.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
279
319
339
09.09 - 16.09.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
209
259
279
16.09 - 23.09.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
189
205
225
23.09 - 30.09.2018
7 ПОЛУПАНСИОНИ
149
179
199

      Хотелот Koviou Holiday се наоѓа во срцето на Ситониа на 5км. од Никити и 13км. од Неос Мармарас на една од најубавите плажи на Халкидики, Koviou од која е одалечен 250м.

Хотелот располага со 1/3, 1/3+1 и 1/4 комфорни соби. Собите се опремени со клима уред (вклучен во цената), сат. ТВ и сопствена бања. Хотелот има голем убаво уреден двор со многу зеленило и природни сенки.

Во склоп на хотелот има базен, бар покрај базенот и отворено кино чие што користење е вклучено во цената. Користењето на лежалките на базен како и Wi-Fi интернет во ресторан, рецепција и базен се бесплатни.

ПП - Полупансион :

 • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска маса
 • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса

Напомена:

 • Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга Полупансион за број на ноќевања дадени во табелата
 • Прво и второ дете од 0 до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво и второ дете од 14-15,99 г. со двајца возрасни на редовно легло плаќаат по 30 % од цената во табелата
 • Трет и четврт возрасен над 16 години, плаќаат по 50% од цената во табелата
 • Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот
 • Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот
 • Доплата за соба со директен поглед на море 5 евра на ден по соба
 • Сместување во собите е после 14 часот по локално време, а напуштање на апартманите е до 10 часот по локално време
  • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме попуст од 10% на вториот аранжман
  • Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари.
  • Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:
   • возрасни: 35 €.
   • деца од 2 до 12 години: 25 €.
   • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште).

         Никити е туристичко место кое се наоѓа на вториот крак од полуостровот Халкидики наречен Ситониа. Близината на морето придонела, некогаш стариот дел од селото лоциран во ридестата област со централно изградената црква, во педесетите години значително да се шири кон брегот и песочните плажи. Приморските рамнини кои станаа составен дел од плановите за развој на Никити, денес се каратеризираат со мноштво хотели и објекти за сместување на бројните туристи. Освен во самото место, брјни капацитеи се изградени и во неговата непосредна близина како што е и плажата “Ковиоу бич”.

\r\n

 

\r\n

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди