Врати се назад

VILA SEVI - AFITOS

Грција / АФИТОС

Facebook: 23.437953
8

ТЕРМИНИ
НОЌЕВАЊА
1/2 СТУДИО
1/4 АПАРТМАН
19.05 - 26.05.2018
7* ПРОМО
49€
49€
26.05 - 02.06.2018
7* ПРОМО
59€
59€
02.06-09.09.2018
7*ПРОМО
69€
69 €
09.06 -16.06.2018
7*
89€
99€
16.06 - 23.06.2018
7*
119 €
129 €
23.06 - 30.06.2018
7*
149
159 €
30.06 - 07.07.2018
7
290€
340€
07.07 -14.07.2018
7
310€
360€
14.07 - 21.07.2018
7
340€
390€
21.07-28.01.2018
7
340€
390€
28.01 - 04.08.2018
7
340€
390€
04.08 - 11.08.2018
7
340€
390€
11.08 - 18.08.2018
7
310 €
360€
18.08 - 25.08.2018
7
290€
350€
25.08 - 01.09.2018
7*
139€
159€
01.09 - 08.09.2018
7*
119€
129€
08.09 - 15.09.2018
7* ПРОМО
69€
79€
15.09 - 22.09.2018
7*ПРОМО
59€
59€
22.09 - 29.09.2018
7*ПРОМО
49€
49€

Вила СЕВИ се наоѓа на околу 80 м. од центарот на Афитос и на околу 300 м. од плажа. Располага со двокреветни и трокреветни студија и четворокреветни апартмани кои се расположени на првиот и вториот кат. Сите простории се комплетно опремени со кујна, тоалет, балкон, ТВ и клима, чие користење е вклучено во цената.

Во двокреветните студиа има 2 поединечни кревети кои можат да се спојат .

Во апартманите на располаѓање се 4 кревети, од кои два се сместени во кујната и еден брачен кревет во спалната.

Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

 • Цените со * се однесуваат за пакет аранжман по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз. 
 • За патување со сопствен превоз, цената се намалува за 10 евра;( освен на промо цени цените означени со 7*промо)
 • Цените без * се однесуваат за наем на апартман за 7 ноќевања.
 • Во апартман за термините со *, две лица плаќаат полн износ а третото и четвртото лицe се сместуваат бесплатно, и плаќаат само за превоз.
 • Сместувањето во собите е после 13 часот локално време, а напуштањето на собите е до 09:00 часот локално време.
 • За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.
 • Плаќањето се врши во денарска противредност по курс 62,00 мкд.
 • Цената само за превоз: Скопје-Халкидики-Скопје изнесува:
 • 35 € возрасни.
 • 25 € деца од 2 - 12 години.
 • БЕСПЛАТНО за деца до 2 години (не користи седиште).

 

 • Цената на туристичката такса е 0,50 евра по ден / по апп. и се плаќа на лице место кај претставниците / сопствениците на вилата. 

Ве информираме дека од 01/01/2018 согласно новите правила на регулаторната комисија во Грција, за сите кои патуваат во Грција,

се воведува ТУРИСТИЧКА ТАКСА, КОЈА ГОСТИТЕ ЌЕ МОРААТ ДА ЈА ПЛАТАТ НА ЛИЦЕ МЕСТО ВО СМЕСТУВАЧКИОТ КАПАЦИТЕТ.

ТУРИСТИЧКАТА ТАКСА – СЕ ПЛАЌА ПО СОБА ПО НОЌ и ЌЕ БИДЕ НАПЛАТЕНА ПРЕД НАПУШТАЊЕ НА СМЕСТУВАЧКИТЕ ОБЈЕКТИ.

ХОТЕЛИ

 • 1* - 2* ЅВЕЗДИ – 0,50 €.
 • 3*  ЅВЕЗДИ – 1,50 €.
 • 4*  ЅВЕЗДИ – 3,00 €.
 • 5* -ЅВЕЗДИ – 4,00 €.

СОБИ / СТУДИА / АПАРТМАНИ

 • 1-2 клучеви – 0,25 €.
 • 3 клучеви – 0,50 €.
 • 4клучеви – 1,00 €.

 Афитос, според многумина најубавото гратче на Халкидики. Од останатите се разликува по архитектурата, по камените куќи, по традиционалните таверни, по улиците со калдрма. Водата е кристално чиста и топла, а плажите песочни, што го прави одличен избор за семејства, млади луѓе, парови, за сите. Афитос претставува карпест „балкон“ од кој има неодолив, запрепастувачки поглед кон заливот Торонеос и кон прекрасното сино море и небо. Има многу сместувачки капацитети, како апартмани и хотели, и е полно од почетокот на месец мај па сѐ до крајот на октомври.

Ви треба помош?

Нашиот тим Ви стои на располагање

02/ 3134-090
02/ 3122-084


Локација на Објект


Слични Понуди